Eski Belediye Binasına Eklenen Yeni Ofis Binası…

  8 yıl önce yazıldı. Yazar:
  Abone Ol :  

  Yeni tasarımlar ile eski binalar yepyeni forma giriyor, ilginç görünüm kazanabiliyor. Tarihi Belediye Binası’da bunlardan biri. Belediye binasına ek olarak yapılmış olan cam ve çelikten üretilmiş kıvrımlı bir yapıya sahip olan ek ofis binası eski yapıya yenilik getirmişe benziyor.

  Tasarımı yapan mimari ekip projeyi anlatırken, Pays des Herbiers Belediyeler Komünitesi’nin 1955’te kurulduğunu belirtiyor. Ayrıca Pays des Herbiers kimlik duygusu güçlü bir kırsal alan olduğunu ve ulusal seviyede oldukça aktif olan birçok şirkete de ev sahipliği yapmış olan ekonomik yönden de oldukça güçlü bir bölge olduğunu öğreniyoruz.

  19. yüzyıl hemen hemen ortasından kalma Herbiers Belediye Binası parkın içinde yer alıyor. Eski binaya ek olarak inşa edilmiş olan yeni bina ise Belediyeler Komünitesi’ne ait olan yeni ofis binası.

  İnşa edilen yeni komünite ofisleri, arazi sanatına oldukça yakın, heykelsi bir karakterin izlerini taşıyor. Bu yeni bina eski binaya ait araziyi kendi sermayesi olarak kullanıyor. Eski bina ile yeni bina ahenkli biçimde bir bütün oluşturuyor.

  Binanın formunda uygulanan zeka; yapı cephesini ve bununla birlikte çalışma alanlarını fazlaca büyütürken, teknik alanları da en azda çözme becerisinde yatıyor. Binada bulunan ofisler, çalışma esnasında daha güçlü bir beraberlik yaratmak için yoğun ve etkili kümeler şeklinde gruplanmış olarak göze çarpıyor. Binanın zemin katı, halka hizmet veren ofisleri barındırıyor.

  Üst katlarda ise modüler ofisler bulunuyor. Kavislerle ve ters kavislerle bir mekan diğer bir mekana bağlanıyor.

  Kategori:
  Tasarımlar

  Cevap yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Mimari Medya