Erzurum’lu İç Mimar’dan ”Benimle Boyar mısın?” Kampanyası

  9 sene önce yazıldı. Yazar:
  Abone Ol :  

  Erzurumlu İç Mimar Şenay Feyzioğlu, memleketinde örnek bir projeye imza attı. Doğup büyüdüğü Ali Paşa Mahallesi için “benimle boyar mısın?” projesi geliştiren genç mimar, eski yapı binaları boyatarak, adeta mahallenin çehresini değiştirdi.

  İstanbul Okan Üniversitesi İç Mimarlık Bölümü mezunu, Erzurumlu İç Mimar Şenay Feyzioğlu, memleketi Erzurum’da “Benimle boyar mısın” projesine imza attı. Yakutiye İlçe Belediye Başkanı Mimar Ali Korkut’un destek verdiği proje kapsamında mahallede ki 14 evin dış cephesi boyandı.
  Doğup büyüdüğü mahallede bir hayalini gerçekleştirdiğini belirten Feyzioğlu, Ali Paşa Mahallesi’ne uyguladığı projeyi Erzurum’un dört bir tarafında uygulayacağını söyledi.

  Eğitim gördüğü İstanbul’da kaldırımların dahi boyandığını belirten Feyzioğlu, “Uzun zamandır düşündüğüm bir projeydi. El ele vererek istediğimiz her şeyi değiştirebiliriz diye düşündüm. Bu kapsamda “benimle boyar mısın?” projesini geliştirdim. Doğup büyüdüğüm mahalleyi her zaman rengarenk hayal etmiştim. Projeye kendi mahallemden başladım. Yakutiye Belediye Başkanı Ali Korkut olmaz üzere çok sayıda sponsor buldum ve benden desteklerini esirgemediler. 14 evi boyattık. Mahalle adeta tanınmaz hale geldi. Biz bir damla boya ile nelerin değiştirilebileceğini ıspatladık. İmkanım olursa Erzurum’un tüm eski mahallelerinde bu projeyi uygulayacağım”dedi.

  Kategori:
  Haber

  Cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Mimari Medya