En İyi Mimarlık Eğitimi Nerede Veriliyor?

  9 sene önce yazıldı. Yazar:
  Abone Ol :  

  Türkiye’nin en güzel okullarından birinde , en güzide mesleklerin belki de en başında gelen mimarlık okuyan bir arkadaşımız dert yanan tarzda bir soru sormuş.Önce soruyu, sonra yanıtımızı bu yazıda sizlerle paylaşacağız.

  merhaba

  ben mimar sinan güzel sanatlar üniversitesinde mimarlık okuyorum.Ancak çok zorlanıyorum ve diyorum ki acaba yol yakınken bölüm mü değiştirsem?Ya da diyorum ki yıldız teknik üniversitesine mi gitseydim.Sizce napmalıyım ve yıldız teknikte mi yoksa msgsü de okumak mı daha avantajlı?Şimdiden teşekkürler.(1.sınıfım)
  Yazının giriş cümlesinde de belirttiğim gibi en güzel mesleği en güzel okullardan birinde okuyorsun.Bu bölüme girmeden önce bunlarla karşılaşacağını bilmiyor muydun?.Bunu hesap sorar gibi değil, gerçekten merak ettiğimden soruyorum.
  Çünkü eğitim sistemimiz başarıya veya yeteneğe göre kişilerin tercih yapmasını sağlayacak bir alt yapıda değil.Bu çok önemli malesef.Ama bunları konuşmak artık lüzumsuz.Sonuca gidelim.
  Bölümü değiştirmen için dediğin gibi 1. sınıfta olman büyük avantaj.Değiştirebilirsin..Ama bu zaman kaybı olabilir.Bir yeteneğin kaybedilmesi de..
  Üniversiteyi değiştirmek ve bölümü değiştirmek arasında tercih yapmak zorunda kalırsan, bu iki şıkkı değil de mutlaka sabırla çalışmaya ve eğitimine devam etmek seçeneğini tercih etmeni önereceğim.Biraz klasik olacak ama gerçekten yazık edersin kendine..
  Harcadığın nakit ve vakit hüsran olmasın..
  Mimarlık gerçekten zor bir bölüm.Yüksek sabır ve estetik bir göz zevki gerekiyor.
  Yazı resmindeki gibi henüz çok erken konuşmalar yapıyorsun içinden..Sabretmelisin daha göreceğin neler var..
  Kategori:
  Makale

  Cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Mimari Medya