En İyi Klimalar Sağlığınızı Düşünenler!

  4 yıl önce yazıldı. Yazar:
  Abone Ol :  

  Klimalar artık hayatın bir parçası. Dilediğinizde soğuk dilediğinizde sıcak hava veren bu iklimlendirme cihazları hem ofislerde hem de evlerde daha iyi bir yaşam kalitesi sunuyor. Kullanım kılavuzuna uygun kullanıldığında klimanın sadece konfordan daha fazla faydası olduğunu biliyor muydunuz?

  En İyi Klima Seçimleri Sağlığınızı Düşünen Klimalar

  Sıcak, güneşli günlerde bu cihazlara alışkın mısınız? O zaman sağlık üzerindeki avantaj ve dezavantajlarına dikkat etmelisiniz. Klimaların yaptığı iklimlendirmenin pek çok faydası var. Astım ataklarının azalmasında önemli rolü bulunuyor çünkü evdeki nemi azaltmaya yarıyor iklimlendirme cihazları. Uzmanlar astım tetikleyicilerinden kaçınmak için hava filtresinin rutin olarak değiştirilmesini öneriyor. Klimalar, dehidrasyon riskini azaltıyor ve daha iyi bir uyku sağlıyor. Özellikle yazın sıcaktan etkilenmemek için kullanıldığında ofislerde iş performansının artmasında başroldeler. Klimalar, elektronik eşyaların aşırı ısınmasını engelleyerek daha uzun süre kullanılmasını sağlıyor, hatta yazın iç mekanlarda egzersiz yapmak isteyenlere konforlu bir ortam sunuyor. Bu kadar çok faydası olan bu iklimlendirme cihazlarının seçimi de bu yüzden çok önemli.

  Farklı Klima Çeşitleriyle Konforlu Günler

  Tüm cihazların akıllı hale geldiği şu günlerde ısıtma ve soğutma endüstrisi de akıllı teknolojiden faydalanıyor. Akıllı klimalar evinizde enerji verimliliğini artırabilir. Şöyle ki evinizin soğutma ünitesini akıllı telefonunuzdan kontrol edebiliyorsunuz, uzaktayken sıcaklığı kolayca ılımlı bir seviyeye getirebiliyor, eve dönmeden hemen önce daha soğuk bir sıcaklığa ayarlayabiliyorsunuz. Bir klima gün boyu tam olarak çalıştığında ay sonunda enerji faturalarınızın ne kadar arttığını görebilirsiniz. Bu durumda seçeneğiniz tasarruflu tüketim ile elektrik faturalarını düşüren inverter klimalar olabilir. Pratik bir soğutucu arayanlar için odadan odaya taşınabilen mobil klimalar uygun olabilir. Büyük bir alanı soğutmak istiyorsanız salon tipi olanları seçebilir, evde normal bir oda için duvar tipi olanları tercih edebilirsiniz.

  Klima Bakımı İhmal Edilmemeli

  Hayatımızı bu kadar kolaylaştıran, özellikle yaz mevsiminde büyük konfor sunan klimaların bakımı, hem cihazın ömrü için hem de sağlığınız için kesinlikle ihmal edilmemeli. Hatalı bakımlar cihazın gürültüsünü artırabilir. Filtre değişimi düzenli yapılmazsa havadaki toz ve mantarlar alerjik reaksiyonlara neden olabilir. Aşırı soğukta çalıştırmak farenjit, boğaz tahrişi ve ses kısıklığı yaratabilir. Bu yüzden hem bireysel üniteler hem merkezi sistemler için profesyonel kurulum ve bakım şarttır. Ayrıca klimalı alanların düzenli olarak havalandırılması gerekir. Her 10 yılda bir cihazın değiştirilmesi, yıllık bakımlarının yapılması verimlilik ve sağlık açısından çok önemli.

  Hangi Klimayı Almalısınız?

  Mevcut klimanızı değiştirmek mi istiyorsunuz? Ya da belki yeni bir tane eklemek istersiniz? Öncelikle kullanacağınız mekanın ihtiyacı olan kapasiteyi öğrenmekle işe başlayabilirsiniz. Hangi sıklıkla kullanacağınız, günde kaç saat çalıştıracağınız da model seçmenizde belirleyici olabilir. Ayrıca ürünü ısıtma için mi soğutma için mi ağırlıklı olarak kullanacaksınız sorusunun cevabı alacağınız cihazın özelliklerini belirlemede çok faydalıdır. Klima markaları incelemesi yaparak da alacağınız model hakkında detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz. Cihazı az kullanacaksanız daha ekonomik modelleri tercih edebilirsiniz. Ama sıcak bir yerde yaşıyorsanız hem enerji tüketimi az hem de yüksek performanslı olanlara bakmalısınız. Elbette hepimizin tercihi yüksek teknoloji kullanılan, yıllarca kullanabileceğimiz ürünlerdir. En iyi klima markaları arasından klima fiyatları karşılaştırması yaparak, evinize ya da ofisinize uygun, kalite güvencesi olan ürünü almak için Koçtaş’a bakabilirsiniz. Klima kampanyalarını da görebileceğiniz web sitesinden kolayca alışveriş yaparak evde veya ofiste istediğiniz konfora ve serinliğe hemen ulaşabilirsiniz.

  Kategori:
  Haber

  Cevap yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Mimari Medya