Emma Watson Ve Moda Üzerine Notlar

  10 yıl önce yazıldı. Yazar:
  Abone Ol :  

  Tam adı Emma Charlotte Duerre Watson olan genç yıldız, 15 Nisan 1990 tarihli bir Pazar gününde akşam 6 saatlerinde Paris’te doğmuştur. Aslen İngiliz olan Emma, 1999 yılında efsane kitap serisi Harry Potter filmleri için seçmelere katılarak kariyerindeki ilk adımı atmıştır. Jacqueline Luesby ve Chris Watson’ın kızı olan Emma’nın kendisinden 2 yaş küçük bir erkek kardeşi vardır. (Alexander Watson) Emma’nın anne ve babası o henüz 5 yaşındayken boşanmış, yeni ilişkilere başlamışlardır. Emma’nın baba tarafından (biri erkek, ikisi ikiz kız olmak üzere) 3 üvey kardeşi, anne tarafındansa (ikisi de erkek olmak üzere) 2 üvey kardeşi bulunur.

  Özellikle küçük yaşlarda çok fazla İngiliz aksanına sahip olan Emma, küçükken Amerikan aksanıyla konuşmak için büyük çaba harcadığını bir röportajında belirtmiştir. Evde radyoyu açıp çalan şarkıları Amerikan aksanıyla söylemeye çalıştığını itiraf eden Emma’ya İngiliz aksanı sizce de çok yakışmıyor mu?

  Emma, aynı zamanda Hollywood’un en zeki ünlülerinden biri olarak bilinir. Küçük yaşta ünlü olmasına ve yoğun film çekimlerine rağmen okulunu aksatmamış, liseyi büyük bir başarıyla bitirmiştir. Şuan ise Amerika’nın en iyi üniversitelerinden biri olan Brown Üniversitesi’nde eğitimini sürdürmektedir.

  Biraz da Emma’nın oyunculuk kariyerinden bahsetmek gerekirse; Emma çok küçük yaşlarda okul oyunlarında yer almaya başlamış bir ünlüdür. Cast ajansları onu, tiyatro öğretmeni sayesinde bulmuş ve Harry Potter seçmelerine sokmuştur. 8 kez katılmasının ardından sonunda serinin başrollerinden biri olan Hermione Granger rolüne layık görülen Emma, bu sayede ünlü olma yolunda ilk adımını atmıştır. 8 Harry Potter filminin yanında My Week With Marilyn, The Perks Of Being A Wallflower, Ballet Shoes ve The Bling Ring gibi başarılı filmlerde oynayan Emma, şu aralar yeni filmi Noah çekimleriyle uğraşmakta. Bu filmlerde gösterdiği başarı sayesinde genç sanatçının 30’a yakın ödülü bulunmakta.

  Harry Potter kitaplarının yazarı J.K Rowling ile aralarında tam bir anne-kız ilişkisi bulunan Emma, Harry Potter filmlerindeki başrol arkadaşları Daniel Radcliffe ve Rupert Grint ile de yakın arkadaştır. Uzun süre bir arada çalışmalarına ve hayranlardan gelen yoğun baskıya rağmen bu üçü arasında hiçbir aşk ilişkisi olmamıştır. Ancak Emma, Draco Malfoy’u canlandıran Tom Felton’a bir aralar aşık olduğunu itiraf etmiştir. Çekimler nedeniyle erkekler arasında büyüyen Emma, bir röportajında, kızsı şeyler yapmak istediğinde Daniel ve Rupert’ın onunla dalga geçtiğinden gülerek bahsetmiştir.

  Oyunculuğun yanında küçük çaplı da olsa modellik yapan Emma, Lancome gibi birçok başarılı markanın da reklam yüzü olmuştur.

  Harry Potter filmlerinin çekimleri bittikten sonra saçlarını kısacık kestirmesiyle büyük olay yaratanEmma, kısa saçı da oldukça iyi taşımıştır. Ancak şu aralar saçlarını uzatmaktadır.

  Hayranlar tarafından en çok Twilight yıldızı Kristen Stewart ile karşılaştırılsa da Emma ve Kristen yakın arkadaşlardır ve aralarında hiçbir düşmanlık söz konusu değildir.

  Kategori:
  Tasarımlar

  Cevap yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Mimari Medya