East Carolina Üniversitesi ‘nden Mimarlık ve İnşaat Alanında İşbirliği İçin Geldiler

  7 sene önce yazıldı. Yazar:
  Abone Ol :  

  Amerika’da bulunan East Carolina Üniversitesi ve AUBURN Üniversitesi inşaat ve mimarlık eğitimi konularında işbirliği yapmak üzere Konya Ticaret Odası (KTO) karatay Üniversitesi’ni ziyaret etti.
  KTO Karatay Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Bayram Sade, inşaat ve mimarlık konusunda işbirliği için gelen East Carolina Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Ahmet Mahmud ve Alabama AUBURN Üniversitesi yetkilileri ile görüşmeler gerçekleştirdi.

  Prof. Dr. Mahmud, “Türkiye ile bizim gönül birliğimiz var. Biz bu gönül birliğini işbirliğine dönüştürmeye geldik. East Carolina Üniversitesi olarak her türlü desteğe hazırız. 28 bin öğrencisi olan bir üniversiteyiz. İnşaat ve mimarlık konusunda Amerika’da iyi bir yerdeyiz.

  KTO Karatay Üniversitesi’nin yeni bir üniversite olmasına rağmen çok hızlı ilerleme kaydettiğini ve kaliteli bir eğitim verildiğini görüyoruz. İşbirliği yapmaktan East Carolina Üniversitesi olarak çok mutluyuz” dedi.
  Alabama AUBURN Üniversitesi’nden Salman Azhar ise, “AUBURN Üniversitesi Amerika’da inşaat ve mühendislik eğitiminde ilk beşe giren bir üniversitedir. Bu alanlarda çok başarılıyız, yetiştirdiğimiz öğrenciler dünyanın pek çok yerinde başarılı projelere imza atmaktadır.

  Türkiye’de KTO Karatay Üniversitesi ile inşaat ve mimarlık eğitiminde işbirliği yapmaktan mutluyuz” ifadelerinde bulundu.

  Kategori:
  Haber

  Cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir