Dünya’nın Üçüncü Büyük Şehir Parkı Projesi’ne Start Verildi

  9 yıl önce yazıldı. Yazar:
  Abone Ol :  

  Esenler’in tarihini ve talihini değiştirecek dünyanın üçüncü, Türkiye’nin ise en büyük şehir parkı projesinin startı verildi.

  Esenler halkının yıllardır beklediği ve 11 Mayıs günü Başbakan Ahmet Davutoğlu tarafından açıklanan tarihi projede ilk imzalar atıldı. Dünyanın En Büyük Kentsel Dönüşüm ve Dünyanın Üçüncü, Türkiye’nin En Büyük Şehir Parkı Projesi’nin Protokol İmza Töreni, Esenler’de Ramada Plaza’da yapıldı.

  Törene; Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, İller Bankası Genel Müdürü Mehmet Turgut Dededoğlu, Esenler Kaymakamı Yüksel Ünal, Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, Esenler Belediyesi Başkan Yardımcıları ve AK Parti Esenler İlçe Başkanı Gökhan Taran ile çok sayıda davetli katıldı.

  ESENLER YENİ UMUTLARA YELKEN AÇTI
  Tarihi projenin tanıtım filmi ile başlayan törende ilk konuşmayı Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu yaptı. Esenler halkının 11 Mayıs günü tarihi bir ana tanıklık ettiğine dikkat çeken Başkan Göksu, “Esenlerliler yıllardır bu projeyi bekliyordu. O gün Sayın Başbakanımız Ahmet Davutoğlu’nun açıkladığı tarihi proje ile Esenler halkının acıları son buldu. Bu proje ile Esenler, yeni umutlara yeni heyecanlara yelken açtı” dedi.

  GELENEKSEL MİMARİ İLE MODERN BİR ŞEHİR
  Başkan Göksu, Esenler ilçe sınırları içerisinde bulunan 8,7 milyon metrekare alanın kentsel dönüşüm çalışmaları için gerekli rezerv alan sıkıntısını ortadan kaldıracağını söyledi. Projenin dört temel özelliğe sahip olduğunu anlatan Başkan Göksu, “Kuracağımız şehir, toprağa yakın olacak; en fazla altı katlı binalardan oluşacak. Geleneksel mimari ile modern bir şehir kurulacak; son teknoloji bilgi işlem ürünleriyle donatılmış olacak. En önemli özelliği ise, bu şehir kendi üzerinde yaşayana bir maliyet getirmeyecek” diye konuştu.

  Kategori:
  Haber

  Cevap yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Mimari Medya