Dünyanın İlk Akılla Bastonu Tasarlandı!

  5 sene önce yazıldı. Yazar:

  Dünyanın ilk akıllı bastonu olan WeWALK, görme engellilerin hayatlarını kolaylaştıracak bir tasarım.

  Akıllı baston WeWALK’ın tasarımı, ergonomik, anşılır ve güvenilir olmak üzere üç temel kritere dayanıyor.

  WeWALK’un tutma kısmının kesintisiz olarak inceden kalına doğru gitmekte. Bu sebeple de her türlü el yapısına ve tutuş şekline uyum gösteriyor. Bastonun eskimesi durumunda modüler uç yapısı değişebiliyor.

  WeWALK, ana form itibariyle ise temiz ve doğal çizgiler üzerinde duruyor. Böylelikle WeWALK’ın doğal çizgileri, kullanıcısının şimdiye kadar alışmış olduğu tarza yakın olması onun kolay ve hızlı bir şekilde benimsenmesini sağlıyor.

  WeWALK, akıllı baston üstün teknoloji ürünü olan bir çok parçayı bir arada barındırıyor. Bastonun kullanımının uzun süre dayanabilmesi için donanımının içinde yeniden şarj edilebilen güçlü bir pil bulunuyor. Cihaz üzerinde bulunan USB girişi kullanılarak şarj edilen akıllı baston, telefona bağlı olmadığında üzerinde bulunan mikro işlemci ile çalışabilen bir yazılımı mevcut.

  Engel Algılama Modu
  Önceden ayarlanmış olan mesafede olan engelleri ultrasonik sensörleri ile algılar ve iki yanında bulunan titreşim motorları sayesinde kullanıcısını uyarıyor.

  Telefonla Entegrasyon
  WeWALK akıllı bastona eşsiz özellikler akıllı telefon kontrol yeteneği Bluetooth ile sağlanıyor. Baston üzerinde touchpad bulunuyor. Böylece görme engellilerin alışık oldukları akıllı telefon kontrol ediliyor.

  Açık Platform
  WeWALK SDK ile tüm uygulama geliştiriciler bu cihaza bağlanıyor ve mevcut sensör ile touchpad girdileri alınabiliyor. Tüm bunların yanı sıra titreşim motorları ve ledler yardımıyla da istedikleri komutlar cihaza gönderilebiliyor.

  Kategori:
  Haber · Tasarımlar

  Cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir