Doğal Taş Tasarım Yarışması’na Başvurular Devam Ediyor!

  9 yıl önce yazıldı. Yazar:
  Abone Ol :  

  İstanbul Maden İhracatçıları Birliği (İMİB) tarafından geleneksel hale getirilen 4. Doğal Taş Tasarım Yarışması’na başvurular devam ediyor.

  İMİB’den yapılan açıklamaya göre, birliğin bu yıl dördüncüsünü düzenlediği Doğal Taş Tasarım Yarışmasında son başvuru tarihi 6 Mart 2015 olarak belirlendi.

  İMİB tarafından Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) ve Ekonomi Bakanlığı desteği ile düzenlenen yarışma ile 400’ün üzerinde renk ve desen çeşitliliğine sahip Türk doğal taşlarının mimarlar ve tasarımcılar tarafından daha yakından tanınması ve kullanılması amaçlanıyor.

  Açıklamada görüşlerine yer verilen İMİB Yönetim Kurulu Başkanı Ali Kahyaoğlu, yapısı gereği ithal girdi oranı en düşük sektörlerin başında gelen doğal taş ve mermer sektörünün desteklenmesi halinde cari açığın azaltılmasında büyük rol oynayacağını bildirdi.

  Sektörün hedefinin tasarım ve Ar-Ge ile Türk doğal taşının ihracat değerini daha da artırmak olduğunu vurgulayan Kahyaoğlu, şunları kaydetti:

  “Bunun için profesyonellerin yanında öğrencilerimizi de işin içine çekmeye çalışıyoruz. Çok zengin kaynaklara sahip olduğumuz doğal taşlarımızın günlük yaşamda kullanılabilmesi, özgün ve üretilebilir ürünlerin tasarlanmasına katkı sağlanması için sektör ile üniversiteleri ve profesyonelleri bir araya getiriyoruz.”

  Final 15 Mayıs’ta

  Öğrenci ve profesyonellerin ayrı ayrı değerlendirileceği yarışma; “yer döşemesi ve duvar kaplaması”, “otel lobisi ve AVM girişi”, “Türk hamamı ve banyo”, “peyzaj ve mobilya” ile “kutsal mekanlar” olmak üzere 5 konu başlığından oluşuyor.

  indirÖğrenciler her bir konu başlığında ayrı ayrı değerlendirilirken, birinci olacak tasarıma 10 bin, ikinciye 7 bin 500, üçüncüye 5 bin lira ödül verilecek.

  Profesyonel kategorisinde yarışacaklar ise 5 alanı kapsayan genel bir değerlendirmeye tabi tutulacak. Profesyonel yarışmacılarda birinci olacak tasarım 20 bin lira, ikinci 15 bin lira, üçüncü ise 10 bin lira ödül kazanacak. Profesyonel dalında 5 bin lira, öğrenci dalında ise 2 bin 500 lira mansiyon ödülü verilecek.

  Son başvuru tarihi 6 Mart 2015 olan 4. Doğal Taş Tasarım Yarışması’nın finali ise 15 Mayıs 2015 günü gerçekleştirilecek.

  Kategori:
  Haber

  Cevap yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Mimari Medya