Doğa İle Başbaşa Yaşamak İsteyenlere…

  4 sene önce yazıldı. Yazar:

  Doğal bir dünyayı yakından görmek ve daha iyi tanımak isteyenler için bu ev bulunmaz fırsat. Çünkü önünde göl manzarası etrafında kızılçam ormanı ve çok yakınlarında olabilecek kartal yuvaları ile tam bir doğal ortam.

  Ev Batı Amerika’nın klasik resmini oluşturmak için gerekli olan suya, uçuruma ve ağaçlara sahip. Bu muhteşem yeri tasarlayan Andersson Wise Mimarlık, daha önce de Flathead Gölü üzerinde bir kamp yeri inşa etmiş.

  Dinlenmek için Rocky Dağları’nın ortasında tasarlanmış bu yerde, kızılçam ağaç kokularını soluyabilirken aynı zamanda da yırtıcı kuşlar izlenebiliyor.
  Bu dinlenme kulübesi tamamen yerel ve doğal malzmeler ile inşa edilmiş. Kulübe oldukça az olanaklara sahip. Bu yüzden de lüks bir yer arayanlar için hiç uygun değil. Öyle ki bu kulübede ne ısınma sistemi var ne de soğutma. Bu yüzden gerçek anlamda doğal yaşamak isteyenlere ve doğayı çok seven insanlara hitap ediyor.

  Flathead Lake Cabin yarı şeffaf hacmi olan ve beton bloklar ile yamaca yerleştirilmiş. kulübe altı çelik payanda üzerinde yer alıyor. Açık planlı olan yaşam alanının dışarıya doğru uzanmış olan zemini ise ahşaptır.

  Kulübe oldukça basit özellikli yapılmasına karşın yeterlidir. İçinde küçük bir mutfağı, banyosu ve duşu bulunmaktadır. Gerekli olan kullanım suyu aşağıda bulunan gölden pompalanmaktadır.

  Minimalist kabinde elektrik sağlanmış ve pencerelerden de gün ışığını bolca alıyor.

  Kategori:
  Tasarımlar

  Cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir