Dev Bisiklet ile Okul Servisi

  5 yıl önce yazıldı. Yazar:
  Abone Ol :  

  Bir çok yönden yaralı olan bisiklet Hollanda’nın vazgeçilmezleri arasındadır. Günlük yaşamlarında her yaştan insanı bisiklet üzerinde görmeniz mümkün olur.

  Hollandalı insanların yaşantılarının her anına giren bisiklet şimdilerde çocukları okuldan almaya başladı. Yani çocukların servisi halini almış bu bisiklet okul servisleri. Bu bisiklet okul servisi çocuklarında oldukça fazla ilgisini çekiyor ve çok seviyorlar.

  Bir bisiklet fanatiği olan Hollandalılar mantıklı bir adım atmışlar ve büyük bir olasılıkla ilk ‘Bisiklet Okul Servisi’ uygulamasını kendileri başlatmışlar. Böylece Hollandalı çocuklar okullarına artık okula otobüslerini kendileri kullanıp gidip geliyorlar.

  Bisiklet Okul Otobüsü Tolkamp Metaalspecials tarafından tasarlanmış. Beğenilen tasarım sonrası üretilmiş olan Bisiklet Okul Otobüsü tamamiyle çocuklar ve de bir yetişkin sürücü ile kullanılıyor. Yalnızca bu dev bisiklet çocukların pedal gücü ile çalışıyor. Fakat zor tepeler ve yokuşlu yollar için de bir elektrik motoru bulunuyor.

  Çevre dostu olan bu araç, 4 – 12 yaş arasında olan çocuklar için 8 set pedaldan, yetişkin bir sürücü koltuğu ile fazladan da üç koltuktan oluşuyor. Bu basit ama ilgi çeken tasarımın en yüksek hızı saatte yaklaşık olarak 16 km. ayrıca bu dev bisikletin, bir ses sistemi ile yağışlı günlerde yağmurdan korunmak için tentesi de var.

  Bu bisiklet çocuklara takım halinde çalışmayı öğretirken, aynı zamanda birlikten kuvvet doğar atasözünü de öğretiyor. Çocuklar okul çağından itibaren hem spor yapmış oluyor hem de çevreyi koruma konusunda bilinçleniyorlar.

  Kategori:
  Haber

  Cevap yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Mimari Medya