DesignNext Ulusal Öğrenci Tasarım Yarışması Sonuçlandı!

6 sene önce yazıldı. Yazar:

Geleceğin profesyonelleri olan mimarlık, mühendislik ve tasarım öğrencilerinin dijital tasarım yetkinliklerini geliştirmelerini sağlamak ve onları daha iyi bir geleceğe ilişkin özgün tasarımlar üretmeye teşvik etmek amacıyla düzenlenen Autodesk DesignNext Ulusal Öğrenci Tasarım Yarışması sonuçlandı.

Bu yıl ikincisi düzenlenen ve “şehir içi engelsiz deniz yolculuğu” temasıyla gerçekleştirilen ulusal yarışmaya, Türkiye genelinde 68 üniversiteden 211 takım katıldı ve toplam 63 proje teslimi gerçekleşti.

“Mimari Tasarım” dalında “engelsiz” iskele tasarımları, “Ürün Tasarımı” dalında ise şehir içi deniz ulaşımına yönelik “engelsiz” yolcu motoru tasarımları yarıştı. Alanlarının önde gelen akademisyen ve profesyonellerinden oluşan 10 kişilik bağımsız jüri; projeleri bütünsel tasarım yaklaşımı, özgünlük, uygulanabilirlik, sürdürülebilirlik ve dijital tasarım araçlarının etkin kullanımı kriterlerine göre değerlendirdi. Mimari tasarım dalının birincisi “Engelsiz Büyükada İskelesi Projesi” ile İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) ekibi olurken; ürün tasarımı dalında jüriden en yüksek puanı “Balina Gemi Projesi” ile Gazi Üniversitesiekibi topladı.

Kategori:
Haber

Cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir