Yeni Frederic C. Hamilton Binası

  7 yıl önce yazıldı. Yazar:
  Abone Ol :  

  Libeskind’ın geometrik tasarımı , yakındaki Rocky Dağlarının zirvelerini ve dağın taşlarını yansıtacak titanyum kaplamalı alçıdan oluşur.

  Yeni Frederic C. Hamilton Binası, Michael Graves’in tasarlanacak Denver Halk Kütüphanesine bitişik olan ve İtalyan mimar Gio Ponti ve James Sudler Associates tarafından yapılmış olan çift kuleli Kuzey Binasının güneyine yerleştirilmektedir.

  35 yıl önce tamamlanmış olan Kuzey binasına yapılacak ilk büyük ölçekli ekleme olan genişletme projesiyle imkanlar neredeyse iki katına çıkmıştır.

  Hamilton Binası kuzeye doğru gittikçe iki kattan dört kata çıkmakta. Binanın keskin bir çıkma yapan kısmı, kapalı çelik ve cam köprünün üstünden Kuzey binasına doğru uzanarak iki yapıyı birleştiriyor.

  Yeni bina, Mimarlık ve Tasarım ve primitif sanat kadarıyla Modern ve çağdaş sanat eserleri koleksiyonunu da içerecek ve tüm müze kompleksine ana giriş olarak hizmet etmektedir.

  Fransız doğumlu Amerikalı heykeltıraş Louise Bourgeois’in devasa bronz örümceği girişin önüne yerleşiktir.

  Ziyaretçiler binaya, 36,58 metre El Pomar Avlusuna ulaşmadan önceki yüksekliğindeki ziyaretçi hizmet alanından giriyor. Avlu, görkemli bir biçimde eğrilen duvarlara, gün ışığına ve binanın galerilerine kolay erişim sağlamak için duvarları takip eden büyük bir merdivene sahip. Ana Lobi aynı zamanda 280 kişi kapasiteli oditoryuma ve müze dükkânına erişimi de sağlıyor.

  Kategori:
  Sanatsal

  Cevap yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Mimari Medya