Denize Tepeden Bakan Ev!

  7 yıl önce yazıldı. Yazar:
  Abone Ol :  

  Her noktadan hakim olan kayalar ve muhteşem manzara bu evin ana unsurlarını oluşturuyor. Bu muhteşem villa Phuket’in batı kıyısında bulunuyor ve 60 metre kadar yükseklikte kayaların üzerine konumlandırılmış. Bu özel villanın mimarı ise Orijinal Vision.

  Bu eşsiz manzaraya sahip olan Amanzi adındaki villa Andaman Denizinin masmavi sularını seyrediyor. Villa Amanzi, dik kayalık araziye uyumlu bir mimarisi olan bir yapı. Bu villa Orijinal Vision Mimarlık tarafından tasarlanmış. Villada büyük pencereler kullanılmış. Böylece hem doğal havalandırma sağlanmış, hem de panoramik okyanus manzarası gözler önüne sunulmuş. Özel villaya daha fazla güneş ışığı girmesi açısından bahçeli bir iç avluya sahiptir.

  Sertifikalı ve sürdürülebilir malzemelerin kullanıldığı villada, bakım gerektirmeyen peyzaja yer verilmiş. Ayrıca iyi yalıtım, yapılmış ve güneş ışığını çok alan yerlerde açık renk kullanılmış. Aynı zamanda, çevre dostu olan bu villada, fotovoltaik paneller güneş enerjisi sağlarken, aydınlatmalarda enerji tasarruflu led lambalardan faydalanılmış.

  Ayrıca çatılardaki yağmur suyunu toplama ve aynı zamanda depolama sistemleri kurulmuş. mini atık su arıtma tesiside bulunan villada, bitki sulamak için geri dönüşümlü gri suyun kullanımı için de tesisler yapılmış. Tüm bunların yanında su tasarrufu sağlayan özel sıhhi tesisatlar döşenmiş.

  Villa Amanzi’de ulaşımdan kaynaklanmakta olan karbon emisyonlarını azaltabilmek adına hem yerel hem de mümkün olduğu kadar geri dönüşümlü malzemelerden yararlanılmış. Villa yapılırken çevreye her hangi bir zarar verilmemiş ve kaya ile peyzaj alanları korunarak inşa edilmiş.

  Kategori:
  Tasarımlar

  Cevap yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Mimari Medya