Deniz Evin İrdem’den Kapılar Temalı Fotoğraf Koleksiyonu

  5 sene önce yazıldı. Yazar:

  Aynı zamanda bir mimarlık öğrencisi olan Deniz Evin İrdem’den fotoğrafçılık üzerine çalışmalarının bulunduğu ilgi çekici bir paylaşımı geçtiğimiz yıllarda yapmıştık.

  Sanatçı’nın gelişim sürecine de tanıklık eden , mimarlık disiplinlerinden yaklaşımları barındıran özgün çalışmalarına devam eden İrdem, karşımıza bu defa tematik bir koleksiyon ile çıkıyor.

  Amatör ruhun ve profesyonel bakış açılarının persfektif kazandırdığı bu kareler, insanı üzerinde derin derin düşünmeye sevkedebilecek cinsten.

  Ayrıca herşey bir yana, tıpkı merdivenler gibi kapı’lar da özellikle koleksiyonda yer alan tarihsel süzgecin anımsattıkları kurgusuyla önemli değerlerden biri.

  Fotoğrafları incelerken, yorgun ama tarzından ödün vermeyen kendine özgü bir duruş sergileyen kapıları göreceksiniz.İrdem’in diğer çalışmaları gibi bu koleksiyonu da ciddi anlamda oldukça iddialı.

  Mimarlık temalı kapı koleksiyonunu barındıran Deniz Evin İrdem çalışmalarını peki siz nasıl buldunuz?

  Kategori:
  Sanatsal

  tarafından yorumlandı Deniz Evin İrdem’den Kapılar Temalı Fotoğraf Koleksiyonu

  • Geleneksel agirlikli calisilmis ama sanki modern ile karsilastirmali sekilde yorumlansa daha efektif olabilirdi

   yesim 23 Şubat 2016 14:15
  • medeniyetlerin beşiği olan ve kültürlerin harmanlandığı coğrafyayı sanatla birleştirip kapılarla simgelemiş..mezopotamya ya farklı bir bakış açısı ile en güzel şekilde anlatmış tebrik ederim..:))

   Miran 24 Şubat 2016 10:37
  • Zaten inanılmaz güzel olan o tarihi dokuyu ifade etme biçimi de bir o kadar güzel olmuş gerçekten..

   Ezgi Özgentürk 24 Şubat 2016 15:48
  • Gayet güzel içerikler var. Hakikaten bakmaya değerdi. Ben bu tür kapıları olan evlerden çok geçtim ki bizim buralarda da ( Siverek ) halen bu kapıların kullanıldığı tarihi veya modern evler var. Modern yapıda bu kapı ne gezer dediğinizi duyar gibiyim ama bizim buralarda tarih aşığı çok 🙂
   Teşekkürler

   SerhatAkinci 26 Şubat 2016 23:48

  Cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir