Dekoratif Tavan Aydınlatma Modelleri

3 sene önce yazıldı. Yazar:

Evde dekorasyon önemlidir. Dekorasyon kişiliği bile yansıtabilecek kadar önemlidir. Canlı bir kişiliğe sahipseniz evinizde canlıdır muhakkak. Ya da doğallığı seven bir insan iseniz evinizde oldukça sade ve doğal görünümlüdür.
Bir evde dekorasyonu tamamlayan ve olmazsa olmaz şey aydınlatmalardır. Aydınlatmalar evin bir çok yerinde kullanılabilir. Bazen mutfak dolaplarında bazen masa üstünde bazen merdiven kenarlarında ve bazen de tavanlarda kullanılır. Son dönemlerde çok popüler olan aydınlatmalardan biri de dekoratif tavan aydınlatmalarıdır. Tavan aydınlatmaları evin farklı bölümlerinde farklı modellerde kullanılır. Antrede tavan aydınlatması kullanmak istiyorsanız doğayı anımsatan yeşillik görünümlü dekoratif bir aydınlatma kullanabilirsiniz.

Yatak odası için düşünüyorsanız aşk kokan bir dekoratif aydınlatma kullanın. Mesela kendi resminizi tavana yaptırıp alttan aydınlatma veren bir asma tavan kullanabilirsiniz. Ya da gece görünümlü bir aydınlatma da kullanabilirsiniz. Gece dışında gökyüzü görünümlü bir aydınlatma da yatak odası için güzel olacaktır. Salon için kullanacağınız aydınlatma ise salondaki dolap ve koltuklarınız ile uyumlu renklerde olacak bir aydınlatma kullanabilirsiniz. Aynı rengin farklı tonlarında tek ton şeklinde düz bir aydınlatma salon için hem daha kibar hemde daha şık olabilir. Salonda birçok eşya olduğundan tavanda karmaşık bir dekoratif kesinlikle kullanılmamalıdır.
Aydınlatmalar evinizi daha da ferah göstermelidir. Yanlış tercihler yaparsanız evinizi olduğundan karmaşık ve de kasvetli gösterebilirsiniz. Bu yüzden seçiminiz çok doğru olmalıdır.

Kategori:
Dekorasyon

Cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mimari Medya