Çok Paraya Daha İyi Mimarlık mı?

  10 sene önce yazıldı. Yazar:
  Abone Ol :  

  Çok paraya daha iyi mimarlık mı?..Az paraya daha kötü mimarlık mı?..Bu tavuk mu yumurtadan çıkar yoksa yumurta mı tavuktan çıkar sorusunun cevabına verilebilecek cevapla aynıdır..Yani ikisi de değil ama aynı zamanda ikisi de!Belki bazılarınız bana kızabilirler böyle düşündüğüm için..Sanat için sanat yapılır bal gibi ama insan bir yerden sonra bir beklenti içerisine girmeye başlar bu gibi durumlarda..

  Örneğin mimarimedya.com da önceleri yalnızca google reklamları yer alırken biliyorsunuz sağ yan sütunda ”sponsorlar” kategorisi de yer almaya başladı..Bu gibi örnekler hafif reklam içerikli yazıların blogumda yer almasıyla artış gösterdi.Düşüncelerimi dile getirirken hiç bir baskı altında kalmamaya özen göstersem de bazen bunlar yönlendirici olabiliyor..

  Mimarlık hizmeti , işini severek yapan bir mimar için çok zevkli olduğu kadar yorucu bir iştir.İşini sevmekten kasıt oturup saatlerce kafa patlatmak , eskizler yaparak mimarlığın ruhunu okşamak , daha önce yapılmış örneklerden faydalanmak..

  Projesine bedel isteyen mimarın , kendini işverenin canını istemiş bir konumda hissetmesiyle eşdeğer olduğu günümüzde mimarların hakettikleri değeri görmemesi ne denli normal bir durum öyle değil mi?

  Kategori:
  Makale

  Cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Mimari Medya