Çok Fonksiyonlu, Kaydırak Ev!

  8 yıl önce yazıldı. Yazar:
  Abone Ol :  

  Spor yapılamayanlara tavsiye edilen asansör kullanmayıp merdiven çıkmaları hakkındaki söylemlerin gerçekleşmesi için binaların merdivenlerinin arka planda ve kapalı yerlerde değil açık ve merkezde olması gerektiği konusunda birleşiliyor.

  Bu düşünce ile Güney Kore’de çevre dostu olan ‘Panorama Evi’ oldukça ilginç bir görünüm sergiliyor. Tasarımı Mimar Moon Hoon tarafından yapılmış olan bu evde yalnızca dikey ulaşım değil daha da fazlası olan bir merdiven düşünülerek tasarlanmış.

  İlginç bir tasarımı olan evin pencereleri oldukça geniş. Bu da güneş ışından bol bol yararlanılmasını sağlıyor. Çevre ile uyumlu olan bu ev bulunduğu araziden dolayı ince ve uzun bir yapısı var. Evin en dikkat çekici özelliği ise büyük bir ahşap merdiveninin olması. Fakat bu sadece bir merdiven değil.

  Çok fonksiyonu bulunan bu merdiven hem kitaplık, hem okuma alanı, hem ev sineması, hem de bir kaydırak.

  Bu merdiven de çıkış için basamaklar varken iniş için kaydırak olarak kullanılıyor. Ayrıca merdivenin altı ve önü kitaplık şeklinde tasarlanmış ve ev kütüphanesi haline dönmüş. Bir bölümü ise tribün şeklinde yapılmış ve bir ev sinemasını andırıyor.

  Evde aileyi ve çocukları bir araya toplayan mutfak ve yemek yenilecek yer bulunuyor. Çatı katını çocuklar oyun odası olarak kullanıyorlar. İlginç tasarımlı bu ev evde aktif bir enerjinin dolaşmasına olanak sağlıyor. Evde yaşayan yetişkinlerde en az çocuklar kadar bu kaydırağı seviyorlar.

  Kategori:
  Haber · Tasarımlar

  Cevap yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Mimari Medya