Çocuk Odaları İçin Ranza Modelleri

3 sene önce yazıldı. Yazar:

Ebeveynlerin iyice düşünerek hareket etmesi ve titizlikle alışveriş yapması gereken yerlerden biri de çocuk odaları. Çocukların zamanının büyük bir çoğunluğunu geçirdiği odalarının ferah, temiz, kaliteli, ve zararlı parçaları olmayan eşyalardan oluşması gerekmektedir. Tabi ki de en önemli kısım da yattıkları yatakların, ranzaların seçimi. Çocukların çokça vakit geçirdikleri odalarında ne kadar çok boş alan olursa onlar için o kadar oyun oynamaya ve kullanmaya elverişli alanları ortaya çıkar. O yüzden yatak seçimlerinde genellikle tercih edilen ve mantıklı olan ranza sistemidir. Öncelikle güvenliği çok önemli hele de çocukların yaşları küçükse. Duvara dayalı kısmı

varsa eğer diğer tarafta açıkta kalan yanına da bir güvenlik aracı, koruma seti konması gerekmektedir. Eğer ki duvara dayanmış bir kısmı yoksa her iki tarafı da açıksa koruyucu set iki tarafında da olmalıdır. Ranzanın katının zemininde bulunan yapı sağlam, kırılmaya, aşınmaya dayanıklı bir malzemeden yapılmış olmalı. Yine ranzanın ikinci katına çıkacak olan çocuk dikkate alınıp merdiven basamaklarının arasındaki genişliğine dikkat edilmeli ve çocuğu çok fazla zorlamamalıdır. Bu şekilde oluşabilecek kazalar ,düşmeler yaşanmayacaktır. Alt kattaki kısmı ranzanın üstünden dolayı parçalar ve korumalarla iyice kapatmamaya da dikkat edilmeli ve fazlalıklara yer verilmemelidir.

Tabi bunların yanında çocukların cinsiyetine, zevkine göre orijinal dizaynlara da yer verilebilir. Erkek çocukları için hazırlanıyorsa ranzanın dışı araba şeklinde olabilir, ya da çizgi film karakterlerinden oluşan süslemelere yer verilebilir. Kız çocukları için adeta bir masal prensesi yatacakmış gibi süslemeli dizaynlar yapılabilir. Bu arada hem kız hem erkek çocuğunuz varsa ranzanın üstünü ve altını farklı renklerde ve şekillerde süsleyebilirsiniz. Biraz da eğlenceli olsun derseniz merdiven kullanmak yerine küçük park kaydırağını anımsatan bir kaydırak da kullanılabilir.

Kategori:
Dekorasyon

Cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mimari Medya