Çizim Yeteneği Üzerine Gelen Yoğun Sorulara Gelsin..

  9 yıl önce yazıldı. Yazar:
  Abone Ol :  

  Merhaba,benim mimarlık mesleğiyle ilgili birkaç sorum var. Ben çok uzun zamandır mimar olmak istiyorum ve şuan 11.sınıftayım. Ancak mimarlık okumak konusunda endişelerim var. Çizim yeteneğim nerdeyse hiç yok. Aslında kendi dünyamda kurduğum birçok tasarım var ama hiçbirini çizime dökemiyorum. Mimar olmayı gerçekten istiyorum, gittiğim her mekanda yapılabilecek ufak değişiklikleri ya da daha farklı nasıl olabilirdi nasıl böyle oldu gibi birçok şeyi düşünüyorum.

  Çevremdekilere mimar olmayı istediğimi ancak çizim yeteneğimin olmadığını söylediğimde çizim yeteneğinin çok önemli olmadığını artık her şeyin bilgisayarda yapıldığını söylüyorlar. ancak benim bu konuda hala endişelerim var. Sizce mimarlık için çizim yapmak gerekli mi? Bu konuda kendimi nasıl geliştirebilirim? Şimdiden yardımcı olduğunuz için çok teşekkür ederim 🙂

  Merhabalar..Öncelikle ilginiz için teşekkür ederiz.Mimarimedya’da pek çok arkadaşımıza ilmimiz dahilinde yanıtlar aramaya çalıştık ve çalışacağız da.Mimarlık pek çok kimsenin olmak istediği yapmak istediği bir meslek.Ancak malesefki henüz ne yaptığımız hakkında halen fikri olmayanlarında..Bence bir meslek grubunda çalışmak ve bir işi yapmak için öncelikle o mesleği çok iyi tanımak lazım.Düşündüğünü söylediğin şeyler gerçekten çok mantıklı ve çok makul.Tasarım yapmanın bir diğer anlamı yani.Mimarlığın yalnızca tasarım yapmaktan ibaret olmadığını sıkıcı mahal tabloları hazırlarken, bağımsız bölüm ve alan tabloları emsal hesapları yaparken ve yönetmeliklerle proje çizmek için dans ederken anlayacaksın :).Neyse gözün şimdiden korkmasın ama bunları da bilesin diye söylüyorum.Çizim yeteneğin kime ve neye göre yok?.Burası önemli.Teknik çizim yapmayı zaten okulda öğreneceksin.Eskizlemek zorunda değilsin zaten eskizlerde bi monalisa çizmen gerekmiyor.İllaki çizim yeteneğim güzel olsun istiyorsan yetişkinler için boyama kitabını temin edebilirsin, karakalem ve resim kurslarına gidebilirsin.
  Şimdilik bu kadar iyi çalışmalar kolay gelsin.
  Kategori:
  Makale

  Cevap yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Mimari Medya