Cinsellik Ve Mitolojiyi Birleştiren Resim Çalışmaları

  7 sene önce yazıldı. Yazar:

  Harry Holland tarafından yapılan bu çalışmalar gerek boyama tekniği, gerek konsepti gerekse teması itibariyle resim tutkunu bir insan için gereğinden fazla heyecanlandırıcı özelliklere sahip.

  Klasik mitolojik öğelere selam duran ve cinsel fanteziyi öne çıkaran , karakterlerin birbirlerine olan kavuşma heyacanını resmi okuyabilen herkese de hissettiren ilginç özelliklere sahip.

  Elbette cüretkar ve ülkemizde böyle bir sanatı benzer teoride benzer tekniklerle icra etmeye çalışacak bir sanatçının göreceği tepkileri almamış ve ülkesinde elde ettiği başarıyı tüm dünyaya yaymaya çalışan bir sanatçı.

  Gerek sosyal medya gerekse direkt ziyaretçilerim arasında ressamlar ve heykeltraşların da olduğunu öğreniyorum.Ve bir sanat odağı haline getirmeye devam edeceğimi de buradan herkese duyuruyorum.Zaten takip edenler bilirler, önceleri yalnızca mimarlık teknolojileri ve güncel konular üzerinde paylaşımlar yapıyordum.Artık bu çizgiden ziyade biraz daha geniş spektruma hitap edebilecek kreatif çalışmalara da paylaşımlarımda yer vermeye çalışıyorum.Bu bazılarını küstürüp kaçırabilir ama ülkemizde bu tarzda yayın yapan pek fazla mecra olmaması nedeniyle hem bu açığı değerlendirmek hem de sıkı mimarlık manyağı takipçilerin kafalarını çizimden kaldırmak için başarılı bir davranış olabilir..

  Sanatın her alanı benim için ayrı bir ilgi alanı ve hiç biri için farklı duygular beslemem.Mimari , heykel , resim , grafik , el işçiliği vs. vs. hepsi insanı iyiye güzele sevkeden kötülüklerden men eden düşünce odaklı güzelliklerdir benim yanımda..Umarım beğenirsiniz..

  Kategori:
  Sanatsal

  Cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir