Çin’e Dev Yeraltı Şehri Yapılacak

  8 yıl önce yazıldı. Yazar:
  Abone Ol :  

  Çin’in orta kesimlerindeki Vuhan kentinde ülkenin en büyük yeraltı şehri yapılıyor. Üç katlı yeraltı şehrinde alışveriş alanları, sinemalar, spor merkezleri, eğlence tesisleri ve yürüyüş yolları bulunacak.

  Şinhua ajansının haberine göre, yetkililer, merkezi ABD’de bulunan ‘Skidmore, Owings and Merrill LLP (SOM)’ adlı mimarlık, iç tasarım ve planlama firmasının, Hubey eyaletinin başkenti Vuhan’da yeraltı kompleksi tasarlamak için görevlendirildiğini bildirdi.

  Proje İdaresi Kurulu Başkan Yardımcısı Cien Cienyong, ‘Optik Vadi’ adı verilecek yeraltı kentinin, arazi kaynaklarının etkili kullanılmasına yardımcı olacağını belirterek, “Vuhan’ın güneydoğusunda inşa edilecek Optik Vadi’nin, hem yaşam alanlarını artırması hem de trafik sıkışıklığına çare olması bekleniyor” ifadesini kullandı.

  3 KATLI ŞEHİRDE METRO SİSTEMİ DE VAR

  Alışveriş alanları, sinemalar, spor merkezleri, eğlence tesisleri ve yürüyüş yollarının da yer alacağı yeraltı kentinin, 2018’te tamamlanması bekleniyor.

  Optik Vadi, metro ve toplu taşıma sistemine de dahil olacak.

  Yaklaşık 1,2 milyar dolara mal edileceği ifade edilen 3 katlı kompleksin, toplam 72 futbol sahası (516 bin metrekare) büyüklüğünde olacağı kaydedildi.

  Kategori:
  Haber

  Cevap yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Mimari Medya