Çin’de Bir Aslan Dağı Parkı

  7 yıl önce yazıldı. Yazar:
  Abone Ol :  

  Lion Mountain Park için açılmış olan yarışmayı kazanan ekip 2017 yılında inşaata başlayacak. Lion Mountain Park Çin Halk Cumhuriyeti’nin kentlerinden olan Suzhou’da bulunuyor. Kazanan proje ihtişamlı ‘Aslan Dağı’nı kapsarken ayrıca yanında olan gölün çevresini restorasyon etme amacını da içine alıyor.

  Çin’deki Lion Mountain Park Tasarım Yarışması’nı Kaliforniyalı peyzaj mimarlığı stüdyosu olan TLS Landscape Architecture kazanmış.
  Tasarlanan parkın büyüklüğü 74 hektar. Yapılacak olan Lion Mountain Park’ın şimdiki yerinde eski bir eğlence parkı ve havuz bulunuyor. Parkın arka kısmında ise Shishan Dağı bulunuyor.

  Gerçekleştirilecek proje, geleneksel bir Çin konsepti olarak bilinen Shanshui kullanılarak ve orman, dağ ve su çevrelerini kullanarak yenilemek için benzeri olmayan bir kentsel girişim olması bekleniyor.

  Lion Mountain Park, Çin’de yeni prensiplerle inşa edilecek olan ilk büyük ölçekli kamu ile ilgili bir proje olacak. Shishan Gölü, bu proje ile hemen hemen iki kat kadar genişletilecek ve suyun kalitesi, yeni ekolojik olarak sürdürülebilir bir havzanın tasarımı ile, 3. Seviyeden yani bulanık olan seviyeden, 1. Seviyeye yani berrak olan seviyeye çıkarılacak. Dairesel yürüyüş yolu olarak vurgulanmakta olan alan, Ten Scenes of West Lake’te insanların günlük sosyal yaşamının birinci mekanı haline gelecek.

  Lion Mountain Park, yalnızca mimari dokunuş ve abidelerin kullanımı ile değil, bunların yanı sıra içinde yaşayan doğal çeşitlilik ve aslanın başını andıran antik jeolojik simgesi ile değeri oldukça yüksek bir kentsel merkez haline gelecek.

  Kategori:
  Haber · Tasarımlar

  Cevap yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Mimari Medya