Çeyizlik Yatak Örtüsü Modelleri

3 sene önce yazıldı. Yazar:

Fransız dantellerinin, iğne oyalarının, pike takımlarının hepsinin karmakarışık olduğu çeyiz hazırlıklarının başladığı dönemlerde herhalde önemli konulardan biri de

çeyizlik yatak örtüsüdür. Kız annesinin tatlı telaşını, kayın validenin bakalım neler yapmışlar almışlar sorularını, görümcelerin eltilerin kıskançlıklarını oluşturan meselelerle hiç çeyiz istemeyen kızlar bile birden yeni gelin rolüne kendilerini kaptırırlar. Acaba bembeyaz bir yatak odasına yine beyaz her tarafı dantellerden oluşan, fırfırları olan bir yatak örtüsü mü alsam çeyizime yoksa diyerek diğer seçenekleri de göz önünde bulundurarak başlıyor düşünmeye en güzeli hangisi olur, en çok hangisi beğenilir diye. Ki genelde olduğu gibi sonunda en şık ve gösterişli olanda karar kılıyor. Ne de olsa yeni gelin evi canım tabi öyle olmalı diyerek diğerleri de ona hak veriyor. Başka türlüsü abes olmaz mıydı zaten.

Klasik olmalı bence çeyizlik olan yatak örtüleri. Çeyiz kavramının kendisi bir klasik durumdan daha farklısı düşünülemez bence. İşlenmemiş hiçbir zerresi kalmamalı, beyaz, kırık beyaz, pudra ya da bordo olmalı, Sık sık dantel detaylarına yer verilip yatağın üzerine sanki gelinliği örtmüş gibi hava uyandıran bir görüntü verilmeli.
Evleneceği zamana kadar çeyiz istemeyen kızı bile yeni gelin rolüne sokan bu çeyizleri klasik görünüşten hoşlanmayanlarda gördüğü anda beğenmeli.

Yalnız çeyizlik olan bu yatak örtülerinin kırışmayan, kaliteli duran, duruşunda asillik barından bir kumaşı ve yapısının olması gerektiği de unutulmamalı.

Kategori:
Dekorasyon · Ev Tekstili

Cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mimari Medya