California’da Eski Sanayi Alanında Tasarlanan Sahil Evi!

  2 sene önce yazıldı. Yazar:

  Eski olan bir sanayi alanı ancak rüyada görülebilecek şekilde bir sahil evine dönüştürüldü. Bu muhteşem ev projesinin mimarı ise Razvan Barsan+Partners. Bu sahil evi California’nın okyanus kıyısında yer almakta olan ev, kombine edilirken, sanayi atığı olan çelik bir iskelet ve hem yerel hem de çevre dostu malzemeler kullanılmak suretiyle tasarlanmış.

  Tasarımcı Razvan Barsan+Partners, arazinin eski sanayi geçmişi ve doğal çevre ile olan ilişkisini projelerine yansıtmışlar. Tasarlanan proje uzun süredir terk edilmiş bir araziyi, dengeli ve bir o kadar da çağdaş bir eve dönüştürmeyi başarmış. Tasarım harikası yapı, su üzerinde yüzüyormuş izlenimi veriyor. Ayrıca tasarımı ile sahil ev ile doğal çevre arasında olan bağ oldukça güçlendirilmiş.

  Sahil evin strüktürü, teknik ekipmanlar, yapımında kullanılmış olan ahşap, saz ile bambu gibi yeşil malzemeler bir araya gelerek ev ve egzotik manzaranın arasında oluşmuş olan ilişkiyi çok güzel bir şekilde ifade ediyor. Eski sanayi üzerine dönüştürülmüş olan bu sahil evi, evden çıktıktan sonra rıhtım boyunca yürüme ile ulaşılabilen ve üzerinde palmiye ağaçlarının bulunduğu ayrıca şezlongların da olduğu küçük ada, doğal malzemeler ile düzenlenmiş olan açık alanlar köprülerin yardımı ile birbirine bağlanmış durumda.

  Proje mimarı Razvan Barsan+Partners’ın tasarladığı sahil ev, eski bir sanayi alanından dönüştürülmüş olduğuna inanmanın zor olduğu içinde bulunduğu çevre ile oldukça uyumlu ve sürdürülebilir bir dönüşüm.

  Kategori:
  Tasarımlar

  Cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir