Bu Teknolojiyle Tasarımlara Dokunabileceğiz

  9 yıl önce yazıldı. Yazar:
  Abone Ol :  

  Tasarımların kağıt üzerinde ifade ettikleri ancak o kağıdı okuyabilenler içindir.Bu da genellikle tasarımcılarla sınırlı bir portföyü kapsar.

  Tasarımların sunum esnasında anlatılabildiği kadarıyla kabul edildiği gerçeği de göz önüne aldındığında , normal koşullarda bir tasarımcının kendini , fikirlerini ve tasarımlarını ifade edebilmesi bunları hayata geçirebilmek adına oldukça önemli bir yer kaplamaktadır.

  Gravity firması , size bir  ‘dijital kalem’ ve bir ‘pad’ ile arttırılmış son kullanıcı deneyimi sunuyor.Bu ekipmanlara , tasarımların 3d ortamda modellenmiş görüntülerini algılamamıza olanak sağlayan bir gözlük te ekleyebiliriz.

  dijitalize edilmiş fikir çalıştayları , mimarlık için ne kadar da efektif olurdu oysaki 🙂 bir iş toplantısı için sunumunu modelleyen tasarımcı modeli tasarım fakültelerinde 3d düşünme gücünün geliştirilmesinde katkı sağlayabilecek bir teknoloji geliştirilen bir eklenti(plugin) ile sketch up ve diğer 3d modelleme programlarıyla da kombine çalışabiliyor. eskizlerin hayat bulması..hemde 3d ortamda.yırtıp atacağımız bir kağıt parçası bile olmayacak belki de 20 sene sonra

  Kategori:
  Haber

  Cevap yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Mimari Medya