Ücretsiz 10 Resim Düzenleme Programı

  10 yıl önce yazıldı. Yazar:
  Abone Ol :  

  Resim düzenleme işlemlerinde her ne kadar Adobe Photoshop piyasanın büyük bölümünü domine etsede bazı küçük işlemler için alternatif yazılımları kullanmak daha hızlı sonuç almanıza yardımcı olur.

  1) Türkçe dil desteğine de sahip olan PhotoScape ücretsiz bir resim düzenleme yazılımıdır. PhotoScape ile resim kesme, boyut değiştirme, renk değiştirme gibi işlemleri rahatlıkla yapabilir, resimlerinizden hareketli GIF’ler oluşturabilir ve efektler ile resminizi farklı görünümlere dönüştürebilirsiniz.

  Web Adresi: http://www.photoscape.org/ps/main/download.php

  2) Bilgisayarınızda ki tüm resimlere erişmek istiyorsanız Google tarafından geliştirilen Picasa aradığınız yazılımdır. Picasa’nın özellikleri oldukça fazladır ve bir çok işlemi rahatlıkla yapmanıza olanak sağlamaktadır. Bu özelliklerden ikisi olan yüz tanıma ve Google+ entegrasyonu Picasa’yı daha da öne çıkarmaktadır. Yüz tanıma özelliği ile kişileri gruplandırma özelliği bulunan Picasa, Google+ entegrasyonu ile de resimlerinizi Google+ üzerinden paylaşmanızı sağlıyor.

  Web Adresi: http://picasa.google.com/

  3) Ücretsiz ve açık kaynak olarak dağıtılan paint.net MS Paint’in bir üst versiyonu gibi duruyor ve kullanabilmeniz için en az .NET Framework 2.0 yüklü bir bilgisayarınız olmanız gerekiyor. Bir çok işlemi rahatlıkla yapan paint.net eklentileri sayesinde de daha geniş bir kullanım olanağı sağlıyor.

  Web Adresi: http://www.getpaint.net/

  4) PhotoFiltre Free yazılımı PhotoFiltre Studio yazılımın ücretsiz sürümüdür. Yazılım sahip olduğu filtreler ile resimler üzerinde basit ve gelişmiş ayarlamalar yapabilmenizi sağlamaktadır. PhotoFiltre Studio yazılımı bilgisayarınızdaki resimleri düzenleyebilmenizi sağlayan bir resim gezginine, duvar kağıdı düzenleyicisine, GIF biçimli animasyonlar oluşturabilmenizi sağlayan bir araca, simgelerin renk ve boyut ayarını yapabileceğiniz bir modüle, onlarca filtreye ve daha birçok özelliğe sahiptir.

  Web Adresi: http://photofiltre.en.softonic.com/

  5) FotoMix ile resimlerinizi birbirine katarak farklı görünümler elde edebilir, eğlenceli kompozisyonlar yaratabilirsiniz. Ayrıca FotoMix programı ile fotoğraflarda ki küçük izleri ve hataları da düzeltebilirsiniz. Fotoğraflarınız arka planlarını değiştirerek istediğiniz şekilde yeni resimler oluşturmanız oldukça bu program sayesinde oldukça kolaydır.

  Web Adresi: http://fotomix.en.softonic.com/

  6) FastStone Photo Resizer ile resimlerinizin boyutlarını toplu bir şekilde değiştirebilir, isim değiştirme, kesme, döndürme, üzerlerine efekt veya yazı ekleme gibi bir çok işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

  • Batch Mode ile toplu olarak dönüştürme ve yeniden adlandırma
  • PEG, BMP, GIF, PNG, TIFF ve JPEG2000 desteği
  • Yeniden boyutlandırma, kesme, renk derinliği değiştirme, renk efektleri uygulama, yazı ekleme, damgalama ve çerçeve efektleri

  Web Adresi: http://download.cnet.com/FastStone-Photo-Resizer/3000-2192_4-10319476.html

  7) Bu program ile fotoğraflarınızı kara kalem çalışmasına çevirebilirsiniz.  Renkli kalem desteği de bulunan programla fotoğraflarınızı farklı kılabilirsiniz.

  Web Adresi: http://www.fotosketcher.com/download-fotosketcher/

  8) XnView sizlere resimlerinizi kolayca düzenlenmesinde yardımcı oluyor. Resimlerinizin türlerini çevirme (Jpeg’den PNG’ye çevirme gibi) kırmızı göz düzeltme,  yeniden boyutlandırma gibi işlemleri hızlı ve kolayca yapabilirsiniz. 400′den fazla formatı tanıyabilen bu program ile resimleriniz üzerinde ki kısa işlemleri rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz.

  Web Adresi: http://www.xnview.com/en/download.html

  9) Resim düzenleme ve boyutlandırma, dosya formatı dönüştürme, fotoğraflarınızı organize etme gibi bir çok işlem için kullanabileceğiniz bir programdır. Sade yapısı ve kolay kullanımı ile resim sıkıştırma ve format değiştirme işlemleri yaparken kolaylık sağlar.

  Web Adresi: http://download.chip.eu/tr/VSO-Image-Resizer_1524198.html

  10) Photo-Brush doğal ve artistik resim boyama, resim rötuşlama, fotoğraf geliştirici ve düzenleyici, taracıyı (scanner) programı ve resim gezgini olarak kullanılabilen bir yazılımdır. Bir çok filtreleme seçeneği, gelişmiş fotoğraf düzeltme ve düzenleme ile işlerinizi oldukça hızlandırmakta ve kolaylaştırmaktadır.

  Web Adresi: http://www.mediachance.com/pbrush/

  Kategori:
  Makale

  Cevap yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Mimari Medya