Kanada’lı Genç Çift İçin Tasarlanan Bir Villa Projesi

  11 yıl önce yazıldı. Yazar:
  Abone Ol :  

  Genç çiftlere özel tasarlanan projelere dikkat ettiyseniz modern çizgiler ve renklerin kullanımı hep ön plana çıkmaktadır.Bunun sebebi olarak enerjik yaklaşımlar ve yaşama sevincinin aslında yalnızca o çiftler için değil mimarın da taşıdığı bir potansiyelden kaynaklandığını düşünüyorum..
  En zor projelerin her zaman küçük projeler olduğunu söyler büyük mimarlar.Çünkü mekan ne kadar daralırsa o denli pratik çözüm ve değerli alan kazanma savaşı büyük olur olur.Bu da mimarın muhteşem beyin fırtınalarıyla yaşayarak projeleri çözümlemesine katkı sağlar..

  Villa projesinin en güzel taraflarından birisi de şüphesiz doğal aydınlatma faktöründen tasarımcıların sonuna kadar yararlanmak isteyişidir. Çünkü halihazırda ağaçlarla kaplı bir bahçe içerisinde konumlanan villa, basık ve sivrisineklerin tecavüzüne maruz kalmaya çok aday bir portre çizmektedir.Çözüm olarak biraz yerden yükselmek ve geniş açıklıklar üretilmiş.

  Proje üstlenicisinin web sitesini ziyaret edip villa planı ve yaptıkları diğer işler ile ilgilenebilirsiniz.

  Projeye bir çerçeve olarak genel anlamda bakıldığında mekanların ferah ve sirkülasyon için yeterli donanıma sahip özelliklerde olmasına da dikkat edildiği hemen göze çarpmaktadır.Çelik , ahşap ve dinamik tonların da bir arada kullanılması mekanı daha samimi bir hale getirir ken bir yanda da efektivitesini artırmış.

  Sizi bilmem ama genel anlamda ben çok beğendim.Özellikle iç mekan çözümlemelerinde duvar gibi sert ve bölücü unsurları hemen hemen hepsinin  kaldırılmasıyla iç mekan içerisinde devasa boşluklar ve yüzer mobilyalar dikkat çekmektedir..

  Siz de villa projesi hakkındaki değerli görüşlerinizi eleştirilerinizi ve kritiklerinizi altta yorum kısmından yapabilirsiniz.Bu arada bu fotoğrafların geri kalanı için facebook sayfamızı da ziyaret edebilirsiniz.

  Mimari villa projeleri ve villa planı yazımızı da özellikle okumanızı tavsiye ederiz.

  Kategori:
  Tasarımlar

  Cevap yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Mimari Medya