Bir Mimarlık Ofisinde Mutlaka Bulunan 9 Şey

  6 sene önce yazıldı. Yazar:

  Mimarlar ve Ofisleri her zaman farklı olmayı, farkındalık oluşturmayı önde tutar..İlginçlik henüz kapıdan içeri adımınızı attığınızda başlar.En azından mimarlık ofislerinden içeri girenler bunu bekler..

  Dekoratif olarak farklılıklar çok öne çıkmasa bile hemen her mimarlık ofisinde ortak özellik olarak var olduğunu söyleyebileceğimiz şeyleri sizler için sıraladık..

  Çoğu zaman dağınık olan masalarda yer yer kendini gösteren dökülüp öylece kurumuş kahve izleri..

  mimari-ofislerde

  İki farklı pc ekranı yanyana..Birinde render işlemi devam ederken, diğerinde 2d çizimler yapılır..Vakti boşa harcamak olmaz ne de olsa mimarsın!

  mimarlık-ofisleri

  Sürekli ayakta bulunan bir ekip başı, ayaklı radar fonksiyonu gören biri mutlaka vardır!.Bi sosyal medya hesaplarına bakamadım ulan demenize vesile olurlar sağolsunlar..

  architecture-offices

  Duvarlar asla boş bırakılmaz..Yazı, proje, görsel , render veya başka bir illüstrasyon mutlaka yer alır..Gelenleri büyülemeye , kandırmaya yönelik işlemlerdendir.

  architects-offices1

  Hiç kullanılmasa bile, nostalji köşesi gibi klasik usul öğrencilik yıllarından kalma bir çizim masası mutlaka yer alır.Gözü yormaz ama mekana inanılmaz bir amatör ruh kazandırır.

  architects-home

  Belki gerçekten hiçbir zaman duyuru, hatırlatma amacı güdülmese de bir duyuru panosu niteliğinde pano mutlaka yer alır..

  984305834050345

  Büyük bir bölümünde ozalit makinesi bulunmaz.Boy boy yazıcıları vardır ama..En tarayıcılı olanından.

  architects-office-entry

  Bilgisayar ekranları asla duvara dönük konumlandırılmaz..Mutlaka orta hacimde birleşirler.Ekranı duvara bakan bir bilgisayar varsa , o da patronunkidir..

  archizula

  Birleştirilmiş sürekli masalar da pek çok mimarlık ofisinin olmazsa olmazlarındandır.Ama pek çoğu için bu kadar verimli ve keyifli mekanlar olduğunu söylemek imkansız..

  architecture-home-office

  Çok uzak olmayan bir gelecekte tıpkı el çizimlerinin yavaş yavaş terkedildiği gibi el yardımlı dijital çizimlerin de terkedileceğini düşünüyorum.Otomasyon sistemlerin ve 3d yazıcıların sektörümüze fazlasıyla gireceğini düşünüyorum.

  Geleceğin Mimarlık Ofisleri hakkında sizin görüşünüz ne peki?

  Peki sizin ofisiniz nasıl?.Ya da yukarıda listelediğim mimarlık ofisleri hakkında görüşleriniz neler?..Bunları aşağıda yorum kısmından yazarak bizimle paylaşabilirsiniz.

   

   

   

  Etiketler:
  Kategori:
  Makale

  Cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir