Bir Mimarın Blog Hobisi

  10 yıl önce yazıldı. Yazar:
  Abone Ol :  

  Tasarım yapmak, başarılı olmak ve herkes tarafından sevilen çalışmalara imza atmak herkesin hayali.İş odaklı bir yaşam ise mimarlık mesleğinin vazgeçilmesi.Çalışmak Allah’ın emri herşeyden önce.Çalışan demir pas tutmaz lafı da büyüklerimizin emaneti bizlere.Hobi sahibi olmak ve birşeyler ile özellikle de iş harici bir başka şey ile ilgililenmek insanın ufkunu genişletirken yeni yeni şeyler öğrenmesine de olanak sağlayacaktır şüphesiz.

  mimarimedya-sitesiMimarimedya’yı takip edenler iyi bilir, tasarımlardan ziyade daha çok yorum ve analiz odaklı samimi içerikler sayesinde bu denli sevilir bir blog haline geldik.Sonrasında arkadaşın bile arkadaşa vermeyeceği nitelikte kaliteli cad dosyalarını ve 3d dökümanlarını sizlerle ücretsiz şekilde paylaştık.Gün geçtikçe genişleyen bir aile olarak bugünlere kadar geldik.

  Kişisel bir blog mantığıyla yola çıkıp portal ve sanal dergi mahiyetinde yayın hayatına devam eden mimarimedya için sürekli iş ve özel hayat mesaimden çalarak vakit harcıyorum.Diğer yazar arkadaşlarım da aynı şekilde özveri ile çalışmalarını yapıyor.Yaklaşık 5 arayüz çalışması ve bununla birlikte 6 arayüz ile içerik formatımızda herhangi bir değişiklik olmadan sizlerle bereber olmaya çalışıyoruz.

  Yeni arayüzümüz biraz daha farklı ve kendine özgü.Daha geniş içerik sayfası ve daha geniş görsel hafıza.Bunların yanında en çok öne çıkan yanı ise mobil arayüzünün daha ulaşılabilir ve daha hızlı olması.2015 için orta ve uzun vadeli planlarım arasında blogu tasarım ve kritikler üzerine daha bir nişleştirmek olacak.Çünkü yeterince haber sitemiz var.Biraz daha nitelikli tasarım paylaşımlarına ihtiyacımız var gibi görünüyor.Bunlara ilave olarak uzun vadeli hedeflerim arasında tabiki aylık ziyaretçi sayısını 60.000’lerden 200.000’lere çıkarmak.2017 – 2020 için milyonları ağırlayan bir web blog haline gelmek..Tabi yaşarsak :).Son olarak uzun vadeli planlarım arasında e-kitap , e-dergi çalışmalarında da bulunmak.

  Şimdilik başka web girişimlerinde bulunmak istemiyorum.Bunun için ne nakit ne de vakit genişliğim söz konusu..Mimarimedya’yı daha iyi yapalım o bize yeter..

  Bir takipçimiz mimarimedya’nın yeni arayüzü için şu güzel cümleleri paylaşmış bizimle..Kendisine ne kadar teşekkür etsek azdır.Biz de kendilerine başarılar diliyoruz..

  Tebrik ederim!
   Yeni arayüzünüz mimari bir bloga çok daha yakışır hale gelmiş. Rengi ve dokusu itibariyle medya ortamlarına daha uygun olmuş. Açılış sayfam olduğunuz için bu sıkıcı pazartesi sabahında heyecan verdiniz. İyi çalışmalar Mimari Medya Ekibi!

  Mimar Merve AKAN

  Kategori:
  Makale

  tarafından yorumlandı Bir Mimarın Blog Hobisi

  • Mimari alanda bir blog bulmak çok hoş. Keşke tüm mimarlık ofisleri blog yazmaya üşenmese.

   Mustafa 28 Mart 2015 23:46
  • Teşekkür ederiz..Doğru uygulamalar , uygulama çeşitleri ve tasarımlarla ilgili olmak üzere mimarlık mesleğine dair daha fazla tanınırlık ve kamusal sorumluluğun yükselmesi için mimarlık okullarında da mimarlık blogu tutmaya yönelik ödevler verilmeli.Daha fazla mimarlık blogumuz olmalı ülkemiz adına..Yurtdışı örnekleri fazlaca saymak mümkün..Bu sebebtendir dedikleriniz %100 doğru ve mutlaka olması gerekiyor..

   Murat ERÇELEBİ 30 Mart 2015 15:49

  Cevap yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Mimari Medya