Bir Fastfood Restoranı Dekorasyonu Çalışması Değerlendirmesi

  11 yıl önce yazıldı. Yazar:
  Abone Ol :  

  Dekorasyon diyoruz , iç mimari tasarım diyoruz nelere dikkat edilmeli diyoruz ama örneklere hiç yer verildiğini görmüyoruz çoğunlukla iç mimari bloglarda..Sizler için özellikle seçilmiş Portekiz ‘de bir Fastfood restoranı dekorasyonunu yorumlayacağım..

  İsimler ve markaların önemli olmadığı bu mimari eleştiri yazılarımı belki daha sonraları kitaplaştırmayı da düşünmüyor değilim aslında.Başkalarının yaptığı işler hakkında konuşmak kolay , sen kendi yaptıklarını eleştirmiyorsun diye düşünenleri diğer yazılarımı okuyup mimarimedya.com ‘u takip etmeye davet ediyorum..Mimari medya ‘daki tüm içerikler ücretsizdir ve her zaman ücretsiz kalacaktır ayrıca..

  Neyse bu kadar lüzumsuz laf kalabalığından sonra sıra artık mimari değerlendirmeye geldi çattı..Bu yazıda aşağıdaki sorulara cevap bulabileceksiniz..

  1)Bir fastfood mekanı nasıl dekore edilmelidir?

  2)Bir mekanı yorumlarken hangi kriterleri göz önünde bulundurmak gerekir?

  3)Aydınlatma , havalandırma gibi etmenleri nasıl yorumlayabiliriz?

  Aydınlatma elemanlarının seçimi, diğer tüm mimari unsurlar arasında kaybolacak biçimde tasarlanmış.Zeminden yukarıya doğru yansıtılan çok açık pembe tonlarındaki ışık ise mekanın modernitesini bir kaç tık öne çıkarıyor.

  Fon ‘da seçilen beyaz renk ; kullanılan aksesuarları ve ahşap işlerini öne çıkarması yönünden başarılı sayılsa da , zemin için kullanılan malzemenin suni duruşu negatif puan.

  Mekanın içerisine girdiğimizde ise, hemen sağ tarafta davetkar bir bar bölümü ile sol kısımlardaki doğallık kokan masalar sunulmuş.

  Cam ile modern bir hava katılmak istenirken , ahşabın sıcaklığıyla klasik bir üslubu da kullanmak istemişler.Bu ikisinin bir arada oluşu müşteri kitlesi bakımından da farklı pazarlara hitap etmesini sağlamış..

  Kategori:
  Makale

  Cevap yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Mimari Medya