Binalar Ve Kadınlar

  11 yıl önce yazıldı. Yazar:
  Abone Ol :  

  Bazı feministlerin pek hoşuna gitmeyecek bir başlık gibi algılanabilir ”binalar ve kadınlar..” fakat ancak bu kadar yakışabilirdi.Her ikisi de birer nadide sanat eseri olması nedeniyle birbirini tamamlayıp güzel bir kompozisyon oluşturmuşlar.

  Sanatçıdan ve sanatından ziyade bu paylaşımda biraz daha temaya odaklanmak istiyorum.

  Yuvayı dişi kuş yapar , erkek kuş tamamlar.Bu bakış açısına göre de kadınlar ve binalar arasındaki ilişkinin somutluğu aslında ne kadar da belli öyle değil mi?

  Bir uyku sonrası mahmurluk halini yansıtan kadın figürlerindeki doğallık ta dikkat çeken diğer bir unsur.Binaları güzelleştiren isimleri ya da tasarımları değil , fonksiyonları ve içerisindeki yaşam kurgusu olduğu gerçeği de bir kere daha ortaya çıkmış oldu.İşte biçim bakımından öne çıkan ikonik / heykelsi yapıların ne derece doğru olup ne derce yanlış olduğu tartışmasına da yeni bir boyut kazandırabilecek bir yaklaşımı daha sizlerle paylaşmış olduk.

  Kategori:
  Sanatsal

  tarafından yorumlandı Binalar Ve Kadınlar

  • Excellent blog! Do you have any recommendations
   for aspiring writers? I’m planning to start my own site soon but I’m a little lost on everything.
   Would you suggest starting with a free platform like WordPress or go for a paid option? There are so many options out there that I’m completely overwhelmed ..
   Any ideas? Many thanks!

   Elsa 4 Aralık 2014 13:22

  Cevap yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Mimari Medya