Betonun Bilindik Hafifliği Temalı Eğitim Başladı

  8 yıl önce yazıldı. Yazar:
  Abone Ol :  

  OYAK Çimento A.Ş.’nin desteğiyle OYAK Çimento şirketlerinden Ünye Çimento San. ve Tic. A.Ş.’nin ev sahipliğinde düzenlenen Mimarlık Yaz Okulu, “Betonun Bilindik Hafifliği” temasıyla Ünye Çimento’da 30 Ocak 2016 Cumartesi günü OYAK Ünye Çimento San. ve Tic. A.Ş. Genel Müdürü Yıldıray Yıldız’ın açılış konuşmasıyla başladı.

  Bu nedenle, böyle bir etkinlikle gelecekte yapılara estetik kazandıracak mimar adaylarını aramızda görmekten büyük memnuniyet duyduğunu ifade etti. Konuşmasının devamında Yıldız, Ünye ilçesi, Türk çimento sektörü ile Ünye Çimento hakkında bilgiler verdi. Yıldız, gerek Ünye Çimento gerekse OYAK Çimento şirketlerinin insana ve çevreye duyarlı üretim gerçekleştirdiklerini ve sürdürülebilir sanayi işletmeciliği yaptıklarını dile getirdi.

  OYAK Çimento şirketlerinden OYAK Beton San. ve Tic. A.Ş yetkilisi Bora Yağlı ise “Beton ve Hazır Beton” konulu sunumunda beton ve uygulamaları ile OYAK Beton’un çözüm ortağı olduğu önemli yapılar ve uygulamaları hakkında teknik bilgiler verdi. Yağlı; OYAK Beton’un özel beton ve hizmetlerle yarattığı Marmaray, Avrasya Tüneli, İzmit Körfez Geçidi Asma Köprüsü, Kuzey Marmara Otoyolu, Cumhurbaşkanlığı Yerleşkesi, Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası Binası, Sağlık Kampüsleri, İstanbul Beşiktaş Stadyumu, Çamlıca Cami gibi Türkiye’nin önemli projelerindeki çözümlerle ilgili de bilgilendirme yaptı.

  Kategori:
  Haber

  Cevap yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Mimari Medya