Bellastock İstanbul bu yıl 4­-5­-6 Mayıs tarihlerinde İTÜ Taşkışla Mimarlık Fakültesi’nde!

  8 yıl önce yazıldı. Yazar:
  Abone Ol :  

  BELLASTOCK ISTABUL

  Bellastock Istanbul, Bellastock topluluğunun Türkiye ayağı olarak her yıl başta İstanbul olmak üzere tüm Türkiye’de workshop ve festivaller düzenlemektedir. Mimari ve tasarım alanlarından insanlar olarak başlıca hedefleri; bu etkinliklerle katılımcıların geri­dönüşüm malzemeleri kullanarak mimari tasarımlar yapmasına olanak sağlayarak bir farkındalık oluşturmaktır. Bütün bunların dışında sosyal bir etkinlikte yer almayı seven ve tasarımdan keyif alan insanlar icin güzel bir fırsat yaratmak istemektedir.

  Bellastock Istanbul is the Turkish part of the association
  Bellastock.

  Our objective is to organize “Bellastock’s workshops or festivals” in Istanbul and in Turkey. Briefly the Bellastock works are around architecture and design. The particularities of our association is to create an event, in which the people will design with reusing materials. Also it’s to give the opportunities for the people to think and to build architecture. As well, it’s to create a social event and have fun around architecture!

  Bellastock Istanbul; uluslararası bir oluşumun sonucudur. Biz; tasarımcıların ve mimarların, gerçek ölçekte ve gerçek zamanda yani 1:1 olarak tecrübe kazanmasını hedefleyen bir topluluğuz. Biz aynı zamanda; günlük hayatta kullandığımız objelerin, geri­dönüşümünü sorgulayarak inşaat sektörünün ve geri dönüşümün; sorunları, nedenleri ve çözümleri hakkında çalışmalar yapan uluslar­ arası bir topluluğuz.

  Bellastock Istanbul is an association which would like to encourage students to experiment collective works and projects on the scale 1:1. Our goal is to promote experimentation in architecture as a vector for an innovating and a learning process.
  Furthermore, we want to question the material’s cycle by using daily, standard, easily to handle and abundant material to raise issues such as recycling and construction economy.

  Bellastock Istanbul, ana malzemesinde; öğrencilere gerçek ölçekli düşünmeyi aşılamak için kısa süreli festivaller yapan bir topluluktur. Bizler işbirliği konusunda kapısı sonuna kadar açık dinamik ve “Genç” insanlardan oluşan bir topluluğuz.
  Istanbul için hedeflediğimiz 3 günlük bu festivalde; her okuldan oluşan takımların öğrencileriyle, geri dönüşümde kullanılabilecek malzemeler ile kendi “Alan” larını yaratmalarıdır. Bu alanlar deneysel içerikli yerler olacaktır. Her takımın ürettiği farklı bir eser, ya da alan olacaktır. Katılımcılar oluşturdukları gruplarla; kağıt üzerinde çizmekten öteye gidip o tasarımı yerinde bizzat inşa etmeleri doğrultusunda bu deneyimi paylaşacaklardır. Bu da tasarımcıların “Realite” ile olan bağlarını güçlendiren bir eğitim süreci olarak görülmelidir.
  Festivalimizin zengin tarafı; çok fazla kültür ve toplumdan insanı bir araya getirebilecek bir etkinlik olmasıdır.

  Our major tool to attract the students to build on a 1:1 scale is to organize a festival of ephemeral architecture which would gather all the architecture schools of Istanbul and others students. During three days, the students would build their own housing out of recycled materials and would be challenged to live inside their own
  architecture.
  The richness of the festival comes from the diversity of cultures and differents artistics happenings during those days. This is an experience open to everyone, which will feed people by building and living the Art.

  Bellastock İstanbul Festivali mimarlık workshopu ve sanat festivali arasında olan bir organizasyondur. Bu festivalde katılımcılar (her bölüm ve üniversiteden) atık ve geri kullanılabilir malzemelerden yeni üretimler yapmayı deneyeceklerdir.

  3 gün boyunca, küçük gruplar halinde kendi istekleri doğrultusunda bir sahne, festival mobilyaları, gölge elemanı ve oyun alanı strüktürleri üreteceklerdir. Tüm çalışmaların sonrasında, festivalin 3. günü akşamında, canlı dj performans gösterileri eşiliğinde hazırlanan festival mekanının tadını her beraber çıkaracaklar.
  Bellastock İstanbul bu yıl 4­5­6 Mayıs tarihlerinde İTÜ Taşkışla Mimarlık Fakültesi’nde!
  Deneysel Mimari
  3 günlük atölye
  Atık malzemelerin geri dönüşümü
  1:1 Ölçek
  > 4­5­6 Mayıs 2016
  Kontenjan: 50 kişi
  Yer: İTÜ Taşkışla Arka Bahçe
  TEMA: OYUN ALANI
  Peki bu sefer çocuklar için değil de kendimiz için bir oyun alanı oluştursak? Ziyaret edenleri hareket ettirebilecek, zıplatacak, salınıp dans ettirebilecek bir şeyler yaratmaya ne dersiniz?
  Katılmak için bize bir mail göndermeniz yeterli! Üniversite, bölüm ve kaçıncı sınıf olduğunuzla birlikte telefon numaranızı da eklemeyi unutmayın.
  bellastockistanbul@gmail.com
  ______
  Bellastock İstanbul is in ITU Taşkışla Architecture Faculty this year on 4­5­6 May.
  Experimental architecture
  3 day workshop
  Reused materials & Garbage
  Scale 1:1
  > 4­5­6 of May 2016
  Capacity: 50 people from all universities
  Place: ITU Taşkışla Backyard
  THE THEME: PLAYGROUND
  What about to create a playground for ourselves rather than children? Let’s create some objects to make people move, swing, dance, jump!
  Send us an e­mail to participate and don’t forget to include your university / department and grade and your phone number.
  bellastockistanbul@gmail.com

  Kategori:
  Haber

  Cevap yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Mimari Medya