Başbakan Davutoğlu ,”Dikey Gecekondulaşma” Deyimini Kullandı

  8 sene önce yazıldı. Yazar:
  Abone Ol :  

  Başbakan Ahmet Davutoğlu inşaat sektörü zirvesinde sektör temsilcileriyle biraraya geldi.Konut satışları başta olmak üzere konut kredileri ve hatta konuşmasında mimari adına da önemli açıklamaları yaptı.

  İşte o açıklamalarından öne çıkanlar:

  İnşaat sektörü insanlığın ilk zamanlarından beri var. Bu sektör hep olacak. Bugün yaptığınız projelerle gurur duyuyoruz. Doğrudan meselelerinizle ilgileneceğiz. Yurtdışındaki sorunlarınızı aşaxağız. Ekvator Gine’sindeki proje model bir proje. Afrika’ya ne zaman gitsek hep bu projeden bahsedilir. Yurtdışındaki projelerin önündeki bayrak dalgalandığı zaman orası bir nevi bizim büyükelçiliğimizdir.
  Dünyadaki en büyük inşaat şirketlerinin içinde bizim şirketlerimiz var.
  2002’den 2014’e kadar yurtdışında 265 milyar dolar ihale alındı.

  Alt sektörlerin desteklenmesi gerekli. İş sağlığı ve güvenliği meselesi önemli. Bu asansör kazalarında birebir ilgilendiğim için söylüyorum: en çok iş kazaları inşaat sektöründe. İş kazalarına karşı eğitim ve yasaların tam olarak uygulanması konusunda sizden destek bekliyoruz.

  “DİKEY GECEKONDULAŞMAYI ÖNLEMELİYİZ”

  İstanbul: fizikle metafiziğin estetikle şehrin buluştuğu başka bir yer bulamazsınız. 12 yılda gecekondu kültürünü yok ettik. Evet bunu yok ederken kontrolsüz ‘dikey gecekondulaşmay‘a karşı da gerekli önlemleri almalıyız.

  Kategori:
  Haber

  Cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  Mimari Medya