Banyo Dekorasyonu İçin Öneriler

3 sene önce yazıldı. Yazar:

Akşam yorgun argın eve geldiğimizde üzerimizdeki yorgunluğu atmak adına tek düşüncemiz güzel bir duş almak olur. Keyifli dakikalar geçirerek yorgunluğumuzu attığımız, rahatladığımız banyolarımızın ferah bir ortam olmasını isteriz. Banyomuzu dekore ederken kullanacağımız desenler ve renkler oldukça önemlidir. Banyolarda görmeye aşina olduğumuz renkler; mavi, yeşil, turuncu, beyaz gibi iç açıcı renklerdir. Renk demişken söylemeden geçmeyelim. Bu yılın banyo dekorasyonundaki hit renk marsala rengi. Marsala bordo renginin özel bir tonudur. Her ne kadar ferah bir renk olmasa da ortama kattığı hava tartışılamaz.

Banyonuzun dekorasyonunda düzen çok önemlidir. Kozmetik ürünleriniz için ayrı bir dolap alabilir ve ya yaptırabilirsiniz mesela. Havlularınız için ayrı bir yer ayırabilirsiniz. Duşa çeşitli çiçekli perdeler takabilirsiniz ki bu banyonuzu oldukça ferah bir bahar gününde gibi hissettirecektir. Cam bir kavanoz hazırlayıp bu kavanoza yazın kumsaldan topladığınız midyeleri koyabilirsiniz. Derin bir kaseye şekilli ve kokulu küçük küçük sabunlar koyabilirsiniz ki bu banyonuzun havasını değiştirdiği gibi kokusunu da değiştirme de oldukça yararlı olacaktır.

Banyo dekorasyonu denince akla musluklarda geliyor. Hele ki çeşit çeşit musluk türleri çıkmışken. Su israfına karşı üretilmiş yeni musluklar çok güzel. Bir taşla iki kuş! Hem israf yapmayıp hem de banyonuzun havasına hava katacaksınız. Aslında pek öyle görülmese de banyo önemli bir unsurdur çünkü eve gelen her insan banyoyu görür bu nedenden dolayı banyomuzun dekorasyonun güzelliği oldukça önemlidir. Dekorasyonda kullandığımız farklı şekil ve renkteki musluklar banyoyu daha ilgi çekici hale getirir.
Banyomuzda diğer odalarımız kadar mühim, kadınlarında dekorasyona bayıldıklarını bildiğimiz için ne diyoruz? Yaşasın yeni banyo!

Kategori:
Banyo · Dekorasyon

Cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mimari Medya