Bambu Ağaç Evler

  8 yıl önce yazıldı. Yazar:
  Abone Ol :  

  Meksika’nın kuzey Acapulco sahilinde alışılmışın dışında ağaç evlere rastlamak mümkün. Plaja konumlanan Playa Viva adlı yemyeşil sürdürülebilir özelliklere sahip otel ağaç evlerden oluşuyor. Ağaç evlerin tasarımını yapan Deture Culsign adlı bir Chicago firması. İlginç olan bu tasarımı da Artis Tree firması inşa etmiş.

  Ağaç evlerin tasarımını yapan mimarlar, özellikle buraya gelen ziyaretçilerin rahatlığını düşünmüş ve iç ile dış mekânların arasından geçiş yapmasını kolaylaştırmak isteği ile yola çıkmışlar. Tüm bu fikirlerin ne kadar doğru olduğu ve istenilen şeyin başarılmış olması projenin incelenmesi sonrasında ortaya çıkıyor. Ağaç evler bambudan yapılmış. Şekilleri silindirik olan evlerin manzarası da harika. Evlerden tüm Pasifik okyanusu ayakların altında hissi uyandırıyor.

  Silindirik bambudan olan ağaç evler yerden 6 metre yüksekte duruyor. Bu yüksekliği de palmiye ağacından yapılmış olan ayaklar sağlıyor. Bambu ağaç evlerde bir yatak odası, bir oturma bölümü ve banyo bulunuyor. Ayrıca her evin birde hamakları var.
  O

  rtamdaki ağaçlardan yapılmş olan ağaç evlertamamen doğaya uyum içinde duruyor. Evdeki elektrik ve sıcak su ihtiyacı güneş enerjisi ile sağlanıyor. Böylece doğal yollardan enerji sağlanıyor. Ayrıca evin yan taraflarında bulunan pencereler de evde serinliği sağlamak için ideal.

  Banyosu alt katta bulunuyor ve bambu dalları ile kapatılmış durumda. Banyonun çatı kısmı ise açık böylece gökyüzü rahatlıkla görülebiliyor. Banyo içine taş oyularak lavabo yapılmış ve duş kısmının zemini de çakıl taşlarından oluşuyor.

  Kategori:
  Tasarımlar

  Cevap yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Mimari Medya