Bakan Sarı, Sürdürülebilirlik Bağlamında Yeni Hedefler Koydu

  8 yıl önce yazıldı. Yazar:
  Abone Ol :  

  Çevre ve Şehircilik Bakanı Fatma Güldemet Sarı, iklim değişikliğiyle mücadele için yeni hedefler koydu. Bakan Sarı, 2030 yılına kadar sera gazı emisyonlarını normal seyrinin yüzde 21’ine kadar azaltmayı hedeflediklerini söyledi.

  Çevre ve Şehircilik Bakanı Fatma Güldemet Sarı, Türkiye’nin Paris İklim Zirvesi’ne ilk defa gönüllü olarak iyi niyetli katkılarını sunduğunu hatırlatarak “Türkiye 2030 yılına kadar sera gazı emisyonlarını normal seyrinin yüzde 21’ine kadar indirmeyi iyi niyetli olarak dünyaya duyurmuştur. Bu Türkiye için yeni bir başlangıçtır. İklim değişikliği konusunda beyaz bir sayfa açan Türkiye, sorumluluklarını yerine getirmek için elinden geleni yapmaya çalışacaktır” dedi.

  Paris anlaşmasının adil, şeffaf ve dengeli bir anlaşma olması için Türkiye’nin de elinden gelen bütün gayreti göstereceğini ifade eden Bakan Sarı önümüzdeki süreçte bu alanda ülke olarak atacağımız adımları da sıraladı.

  Bakan Sarı şöyle konuştu:

  “Ülkemizin sürdürülebilir olarak kalkınmasını sağlayacağız. Bundan sonraki süreçte yenilenebilir enerji çalışmalarımızı hızlandıracağız. Binalarımızı enerji verimli hale getireceğiz. 2023 yılı yüzde 30 yenilenebilir enerji hedefimize şüphesiz ulaşacağız. Paris iklim müzakerelerinde gelecek nesillerin korunması için iklim değişikliğine karşı alınacak tedbirlerin uygulanmasına da katkılarımızı sunacağız.”

  Kategori:
  Haber

  Cevap yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Mimari Medya