Bahçe Mobilyaları Takım Modelleri

3 sene önce yazıldı. Yazar:

Bahçeli bir ev neredeyse herkesin hayali diyebiliriz, yada en azından bir teras, geniş bir balkon sahibi olmak isteriz. Gün içerisinde çıkıp oturup temiz hava alacağımız dinlenebileceğimiz, vaktimizin çoğunu geçireceğimiz bu alanları hepimiz isteriz. Böyle bir eve sahipsek bahçemizi adeta bir yaşam alanı haline getiririz. Bunun içinde ihtiyacımız olan en önemli şey uygun şık rahat bahçe mobilyalarıdır.

Bahçe mobilyalarını seçerken en çok dikkat etmemiz gereken özellik ise konforudur. Tamamen rahatlamak ve kendimizi huzurlu hissetmek için dekore edeceğimiz bu alanlarda mobilyaların rahatsız, konfordan uzak olması bizi amacımızdan uzaklaştıracaktır. Günümüzün çoğunu özellikle de yazın açık alanlarımızda geçireceğimizi düşünürsek konforun yanı sıra elbetteki göze hitap etmesi ve şıklığı da çok önemli bir faktör olarak karşımıza çıkıyor. Bahçe dekorasyonunda kullanılan mobilya takımları pek çok alternatifle her zevke hitap edebilecek şekilde mağaza ve kataloglarda yer alıyor.
Adeta bir evin oturma grubunu andıran ağır modellerden tutunda daha minimal modellere kadar pek çok alternatif bulunmakta. Genellikle masa ve sandalyelerden olan modeller kimi zaman koltuklarla desteklenmiş kimi zaman ise salıncak ile biraz daha hareketlendirilmiş. Genellikle kahve ve krem tonlarından oluşan renklerin kullanıldığı mobilyalarda model olarak hasır örgü modeli yaygın olarak kullanılmaktadır. Farklı minder desenleri ve renkleri ile canlılık kazanan bu modellerin yanı sıra farklı, asimetrik modellerde son zamanlarda oldukça ilgi görmeye başlamış durumda.
Bahçe mobilya takımı seçerken ailenizin kalabalıklığına yada misafirlerinizin çokluğuna göre de seçim yapabilirsiniz. İki kişilik, dört kişilik yada çok daha kalabalık grupları ağırlayabilecek mobilya takımları bulabilmeniz mümkün. Size sadece hangi bahçe mobilyası takımı ile daha rahat olacağınıza karar vermek kalmış.

Kategori:
Bahçe · Dekorasyon

Cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mimari Medya