Avrupa Uzay Ajansı’nın Tasarımları Ortaya Çıktı

  8 yıl önce yazıldı. Yazar:
  Abone Ol :  

  Avrupa Uzay Ajansı’nın (ESA) 2016 yılı ve sonrası için uzayda pek çok planı var. Bunlardan en dikkat çekici olanı ise Ay’da bir üs kurmak.
  Avrupa Uzay Ajansı’nın (ESA) başkanı Jan Wörner, Mars ve Ay misyonlarından Uluslararası Uzay İstasyonu’na (ISS) yine bir Alman astronot gönderilmesine kadar ESA’nın pek çok yeni planını açıkladı.
  2024 yılında ISS’nin görev süresinin sona ermesinin ardından yürütülecek yeni projelerin değerlendirildiğinden bahseden Wörner, tüm projelerin sadece yörüngede uçarak gerçekleştirilemeyeceğini kaydetti.

  ,AzvPSAdad0CI8QJqZC9gGQ

  ,EzqxeRXSCEyhWijWJHQnlA

  ,iiYH248Pw0eCz3Hxdp0fVA

  Wörner, bu nedenle Ay’da bir üs kurmanın önemine atıfta bulundu. “Herkes Ay konusunda çok heyecanlı“ diyen Wörner, “Ben Ay’ı gerçekten de çok mantıklı bir hedef olarak görüyorum“ ifadelerini kullandı.

  ,NRAbsDjbZEKepFELWryuKg
  Ay’da bir üs kurulması konusunda gelecek iki yıl içinde karar alınabileceğini kaydeden Wörner, “Bir üs benim için farklı aktivite ve aktörlerin bir araya gelmesi anlamına geliyor. Ay köyü gelecek misyonlar için de bir sıçrama tahtası olacaktır. Ay’ın arka kısmına yerleştirilecek bir teleskopla uzayın derinliklerine bakma fırsatımız var“ şeklinde konuştu.
  ESA’nın planı önce Ay’a robotların gönderilip 3D yazıcılarla yüzeyi insanlara hazırlaması yönünd

  Etiketler:
  Kategori:
  Haber

  Cevap yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Mimari Medya