‘Avalon House’ Yeşil Çatılı Ev

  7 yıl önce yazıldı. Yazar:
  Abone Ol :  

  ‘Avalon House’ adı verilen bu ev Avustralyalı tasarım stüdyosu olan Archiblox tarafından tasarlandı ve inşa edildi. Modüler ve yeşil çatıya sahip olan ‘Avalon House’, 2 ay gibi kısa bir sürede frefabrik olarak üretildi ve arazi üzerine montajı gerçekleştirildi.

  Bina hafifçe zemine oturtuldu ve taşıyıcı dikmeler ile de yerden yükselti sağlandı. Ayrıca montajı yapılna bu ev çevre dostu yapı eğimli bir sitede yer alıyor. ‘Avalon Housu’ 2un toplam alanı 106 m2. Sürdürülebilir mimari özelliğe sahip olan evin içinde, iki tane yatak odası, bir banyo, depo, açık bir mutfak bulunuyor. Ayrıca yemek ve yaşam alanları da mevcut.

  Modüler ev New South Wales bölgesinde bulunuyor. Sürdürülebilir mimari yöntemler ile planlandığı için çevresel ayak izi oldukça düşük.
  ‘Avalon House’ prefabrik evin manzarası ise Okyanus’a bakacak şekilde yapılmış. Ayrıca evin, güney ile doğu cepheleri iç ve dış mekânlarında sürekliliği sağlamakta olan verandalara açılıyor. Doğrusal yapı, doğu-batı eksenine yönelimli olarak çapraz havalandırma sağlanıyor.

  Çatısının yeşillendirilen evlerin tasarımında bir mimarın karşılaşacağı en büyük sıkıntılardan biri de doğal ışığın bir şekilde ev içine maksimum düzeyde girmesini sağlamaktır. Bu evinde manzara ile bütünleşmiş yeşil çatısı yağmur suyu akışını ve güneş girişini en aza indirdiği için özellikle güney cephedeki camlar küçük tutulup kuzey cephedeki camlar geniş tutulmuş. Böylece doğal gün ışığının içeri girmesi maksimum düzeyde sağlanmış.

  Kategori:
  Tasarımlar

  Cevap yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Mimari Medya