Anıtkabir’de Oyun Parkından Sonra Şimdi de Halı Saha!

  7 sene önce yazıldı. Yazar:
  Abone Ol :  

  Anıtkabire yapılan çocuk parkından sonra şimdi de Mimarlar Odası’nın Ankara Şubesi, Anıtkabir sınırları içine bir halı saha yapıldığını iddia etti. Anıtkabir’e yapılan bu saygısızlığın kesinlikle kabul edilebilir bir durum olmadığını söyleyen CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş’ın, çocuk parkını söktükleri gibi gibi, saygısızlık simgesi bu halı sahayı da oradan kaldıracaklarını ser bir şekilde ifade ettiği iddia edildi.

  Anıtkabir çevresinde incelemelerde bulunan Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Tezcan Karakuş Candan ile Yönetim Kurulu Üyesi olan Namık Kemal Kaya Fevzi Çakmak caddesi tarafından görünmekte olan halı sahayı tespit ettiler. Bunun çok saygısızca bir davranış olduğunu söyleyen Tezcan Karakuş Candan, bu halı sahanın da çocuk parkı gibi hemen kalkacağını söyledi.

  Tezcan Karakuş Candan, şöyle devam etti: Genel Kurmay Başkanlığı ve Anıtkabir Komutanlığı’nın çocuk parkı olaylarından ders çıkarmamış olduğunu, bu tip densiz hareketlerin bir nevi Türk halkının değerleri ile dalga geçmek olduğunu belirtirken, Anıtkabir’in ne oyun alanı ne de futbol sahası olduğunu vurguladı.

  Mimarlar Odası Ankara Şube Yönetim Kurulu Üyesi olan Namık Kemal Kaya ise Anıtkabir’in saygı ve anı mekanı olan niteliğinin ve değerinin hiçbir absürt müdahaleye açık olmadığını, Anıtkabir’in, bir anı mekanıdır ve saygı mekanı olduğunu, ilgililerin açıklamalarına göre 12 aydır askerlerin futbol oynaması için kurulduğunu öğrendiklerini bu konuyla ilgili suç duyurusunda bulunacaklarını söyledi.

  Yapılan bu davranışı saygısızlığın daniskası olarak nitelendiren CHP İstanbul Milletvekili olan Barış Yarkadaş, bu saygısızlığa asla izin vermeyeceklerini dile getirdi.

  Kategori:
  Haber

  Cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Mimari Medya