Anılarla Dolu Yazlık Ev!

  7 sene önce yazıldı. Yazar:
  Abone Ol :  

  Bu yazlık ev yeşil doğası, masmavi denizi ve bembeyaz kumsalı ile ünlü olan küçük bir sahil kasabasında bulunuyor. Ev eski kimliğini koruyarak yenilenmiş. Bu yenilenme oldukça yalın ve özgür bir mimari ile tasarlanmış. Yazlık ev bu görüntüsü ile tatil günlerinde ailesini ağırlıyor ve anılara sadık kalmaya devam ediyor.

  Bir zamanlar altın çıkarılması ile ünlü olan Kuaotunu kasabası, Yeni Zelanda’da bulunan Coromandel Yarımadası’nın doğu kesiminde bulunuyor ve insanları hayran bırakan muhteşem beyaz kumlu plajları ile yaz tatilleri için vazgeçilmez bir yer olarak biliniyor.

  Oldukça etkileyici bir arazi içinde olan bu tatil evini Crosson Mimarlık, ev sahibi olan aileye yenilemek için yola çıkmış. 1970 yıllarında yapılan ve her köşesine sinmiş anıları bulunan bu ev, yıllardır aile için çok değerlidir.

  Ailenin geçen yıllar ile birlikte büyümesi ve onların çevresinin genişlemesi üzerine ek alanlar istenen proje, eski yapısını koruyarak yeni yapılacak binaları bağımsız birimler olarak ayırmak ve ayrıca bir kamp havası verme amacı ile tasarlanmış. Yapılan projede ev, ev sahiplerinin doğanın bir parçası gibi olmasına izin veriyor.

  Ev planlanırken tatil gibi rahat ve özgürleştirici bir planlama yapılmış. Bu şekilde yapılan evin ön giriş yok. Binaya ana binadan bağımsız olacak şekilde ayrı birimler eklenmiş. Mimarlar evin kamp havasına bürünmesini istemişler. Yazlık ev çevrenin renklerini çok güzel bir şekilde yansıtıyor.

  Ayrıca malzemelerden özellikle bakım gerektirmeyen ahşap, çinko ve cam seçilmiş. Ayrıca yapılan alüminyum panjurlar evde kimsenin olmadığı zaman evi koruyor.

  Kategori:
  Tasarımlar

  Cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Mimari Medya