Ali Gargınsu Poster Tasarım Yarışması

  7 sene önce yazıldı. Yazar:
  Abone Ol :  

  Ali Gargınsu “Trafik Güvenliği Konulu” Uluslararası Poster Tasarım Yarışması katılım başvuruları 15 Eylül 2016 tarihinde başladı ve 21 Kasım 2016 tarihinde sona edecek.

  Düzenlenen yarışmanın amacı sadece araç sürücülerinin değil, yolcu ve yayalarında güvenli sürüş konularında farkındalık kazanımlarının fazlalaşmasını sağlamaktır. Toplumsal kültürün çok önemli bir parçası haline gelen trafik tüm vatandaşların dahil olduğu bir ortaklık olarak görülüyor. Bu yüzden toplumun, kurallara uyma, biliçli ve diğer insanlara saygılı araç kullanımı konusunda bilinçlendirilmesi amaçlanmaktadır. Bu yarışma 2014 senesinde bir motosiklet kazasında hayatını kaybeden Ali Gargınsu anısına düzenlenmiştir.

  Yarışma ile diğer amaçlanan hedefler ise Kuzey Kıbrıs’ta önemli bir sorun haline gelen trafik kazalarına dikkati çekmek, hazırlanan tasarım aracılığı ile toplumu güvenli bir sürüş konusunda bilinçlendirmek, tasarımın önemini ve gücünü insanlara göstermek, Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi’ni sosyal alanda temsil etmek ve motorsiklet kazasında yaşamını yitirmiş olan Ali Gargınsı’nun adını bu yarışmalar ile yaşatabilmek.

  Ali Gargınsu “Trafik Güvenliği Konulu” Uluslararası Poster Tasarım Yarışması 15 Eylül 2016 tarihinde başladı ve 21 Kasım 2016 tarihinde sona edecek. 22-23-Kasım 2016 tarihinde Seçici kurul değerlendirmesi yapılacak ve seçilmiş olan eserler 28 Kasım 2016
  tarihinde duyurulacak. Seçilen eserlerin sergi tarihi ise 5 Aralık 2016.

  “Trafik Güvenliği Konulu” Uluslararası Poster Tasarım Yarışmasına katılım ücretsizdir. Yarışmaya tüm ülkelerden katılım sağlanabilir. Katılım ve eserlerde sayı sınırlaması bulunmamaktadır. Katılacak eserlerin dosyaları JPG formatında ve 2953×4135 (50×70 cm) ölçüsünde, ayrıca 150 DPI çözünürlükte ver RGB renk olarak hazırlanması gerekmektedir. Yarışmaya katılacak kişiler katılım koşullarını kabul ettiklerini gösteren bir giriş formu doldurmak zorundadırlar.

  Kategori:
  Haber

  Cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Mimari Medya