Ahşap Dış Cephe Kaplama Şık Olduğu Kadar Kullanışlı mı?

  2 sene önce yazıldı. Yazar:

  Ahşap kaplamalar, Dünya’da ve Türkiye’de şık bir görünüm nedeniyle mimari açıdan sıkça kullanılmaktadır. Yapı Kataloğu adresinin kategorileri arasında yer alan şık olduğu kadar kullanışlı olan bu kaplama biçimi, binalar ya da diğer yapılara dışarıdan gelebilecek su ve nem gibi zararları en aza indirger. Özellikle beton binaların yağmur ve kar yıpranmaları çok belli olmaktadır. Bu hem estetik olarak kötü bir görüntü, hem de nem tuttuğu için insana zarar veren etkilere neden olmaktadır.

  Ahşap Dış Cephe Kaplama Nedir?

  Ahşap malzemesinden elde edilen kaplama biçimi binaların ya da diğer yapı biçimlerinin dikey bir şekilde görünmesini ve yüzeyinin pürüzsüz olmasını sağlamaktadır. Kahverengi tonlarında olan bu kaplamalar, şık bir görünüm kazandırır ve yapının dış hatlarının zarar görmemesini sağlar.

  Mimari açıdan estetik nedenlerle kullanılmasının yanı sıra, kullanışlı ve yıpranma payı düşük olan bir malzemedir. Ahşap yapılar, içindeki maddelerle birlikte yangın ve benzeri durumlara da dayanıklı hale getirilmiştir.

  Ahşap Dış Cephe Kaplama Ne İşe Yarar?

  Yapılara şık ve estetik bir görünüm kazandırmak için kullanılan ahşap dış cephe kaplama, aynı zamanda binanın ya da yapının yağmur, kar, dolu ve rüzgar gibi durumlardan etkilenmemesini sağlar. Kaygan bir zemine sahip olduğu için dışarıdan gelen herhangi bir sıvı maddenin tutunmadan akmasına neden olmaktadır. Bu akıcı ve pürüzsüz yüzey sayesinde binanın dış cephesi yağmur gibi durumlarda temizlenir ve her zaman şık bir görünüme sahip olmaya devam eder.

  Beton ve tuğla gibi dış cephelerin boyası zamanla yıpranır ve kötü bir görüntü olmasına neden olur. Aynı zamanda sürekli boyamak ve temizlemek gibi zahmetli işlemler yapılmasını da gerektirmeyecektir.

  Ahşap Dış Cephe Kaplama Maliyetli Bir İş midir?

  Dış cephenin korunmasını sağlayan ahşap kaplamalar, metre karesine göre ve yapısına göre değişik fiyatlarla listelenmiştir. İçerisinde bulunan malzemeler ve yapım aşaması dolayısıyla beton ve tuğla gibi yapılardan biraz daha maliyetlidir. Fakat diğer yapı malzemelerinin yıllık bakımları ve yıpranma paylarına göre çok daha dayanıklı olduğu için, ahşap kaplama çok daha uygun fiyatlara gelebilmektedir.

  Bakım gerektirmediği gibi, boyama ve temizleme gibi durumlara da ihtiyaç duyulmaz. Aynı zamanda binanın iç duvarlarına su ve nemin nüfuz etmesine de engel olacağı için sağlık açısından da maliyeti düşürmektedir.

  Ahşap Dış Cephe Kaplama Kimler Tarafından Yapılır?

  Kullanışlı ve şık bir yapı malzemesi olan ahşap kaplama, inşaat ustaları ve mimarlar tarafından uygulanmaktadır. Bu kaplamalar, Yapı Kataloğu adresinin içindeki işi profesyonel bir şekilde yerine getiren firmalar tarafından yapılmaktadır. Dış cephenin metrekaresi, ihtiyaç duyulan ahşap tabaka ve kullanışlı olması için yerleştirme biçimi bu alanda büyük bir önem taşımaktadır. Bu nedenle yapı dekorasyon malzemeleri seçerken, kişi ya da kurumların profesyonel ve kurumsal kişiler olmasına dikkat edilmelidir.

  Ahşap Dış Cephe Kaplama Türleri Nelerdir?

  Ağaçtan elde edilen ahşap kaplamalar, çam ve dişbudak gibi türlere ayrılmaktadır. Aynı zamanda dikey ve yatay kaplama şekilleri olan ahşabın, Ayous tarzında şık bir görünüme sahip olan türleri de bulunmaktadır.

  A kalite olarak seçilmesi gereken kaplama malzemelerin, dayanıklılığı da kaplamanın türüne göre değişim gösterebilmektedir. Çam gibi dayanıklı ahşap yapılar, her zaman kullanışlı ve şık bir görünüme sahip olacaktır.

  Ahşap Dış Cephe Kaplama Hizmeti Nasıl Bulunur?

  Günümüz teknolojisiyle internet üzerinden edinebileceğiniz bilgilerin yanı sıra, adresimiz olan Yapı Kataloğu ahşap dış cephe kaplama adresindeki kategorimiz üzerinden firmaların tecrübe ve bilgisinden de faydalanabilirsiniz. Özellikle nitelikli mekan dekorasyon platformu olarak, profesyonel ekip arkadaşlarımızla birlikte sizleri istediğiniz konuda bilgilendirebiliriz.

  Yapı malzemeleri, dış cephe ve iç cephe dekorasyonları, dayanıklı kaplamalar alanında geniş bir bilgi birikimine sahip olan adresimizdeki firmalar, kurumsal şirketler olarak müşterilerine detaylı bilgi aktarımında bulunmaktadır. Nitelikli ve incelikli bir çalışma için her zaman en iyisini sizlere sunmaya özen gösteririz.

  Kategori:
  Makale

  Cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir