ADeko X Nasıl Bir Programdır? Ne İşe Yarar?

  10 sene önce yazıldı. Yazar:
  Abone Ol :  

    ADeko X mutfak, banyo, yatak odası dahil her türlü iç mekanı çizebileceğiniz bir tasarım programıdır. Program günümüz koşullarının seri ve pratik çalışma ihtiyaçları düşünülerek tasarlanmıştır. Bu programla duvar ölçülerini sisteme girip tamamen Türkçe menüleri ve komutları ya da hazır butonları kullanarak sadece birkaç tıklama ile mekânı çizebilir, kapı, pencere, kolon ve kiriş yerleşimlerini yapabilirsiniz. Otomatik mutfak butonuyla bütün bir mutfağı bir saniye içinde döşeyebilir, modüllerin ölçüleri, biçimleri, renk ve desenleri üzerinde istediğiniz değişikliği yapabilirsiniz.

    Çalışmanızı ister plandan ister perspektiften sürdürebilirsiniz. Boya komutuyla fotoğrafa yakın kalitede bir çalışma ekranına ulaşabilirsiniz. Sadece saniyelerle ifade edilebilecek bir sürede dilediğiniz mekânı çizip tasarlayabilirsiniz. Zengin kütüphanelerinden yararlanarak her türlü malzemeye ve aksesuara ulaşabilirsiniz.

  1_adeko_logo

   Program, tüm güncel MDF, suntalam, seramik, kapak, kulp, duvar kâğıdı ve yer döşemesi kataloglarını içermektedir. Ayrıca internetten bulduğunuz ya da kendi çektiğiniz bir görüntüyü sisteme tanıtabilir, kendi malzeme kütüphanelerinizi de oluşturabilirsiniz.

    Programın dosya formatı .dwg’dir. Bu sayede diğer mimar ve tasarımcılarla herhangi bir dönüşüme ihtiyaç duymadan veri alışverişinde bulunabilirsiniz.

     ADeko X render aşamasında bilgisayarınızın donanımlarını dikkate alır. Yüksek özellikli bir işlemciye sahipseniz render motoru bunu dikkate alacak ve render alma süreniz kısalacaktır. Ortaya çıkacak olan sonuç sizi ekstra bir katalog çekimi maliyetinden kurtarır. Saatler sürecek bir katalog çekimi için harcayacağınız maliyeti tümüyle ortadan kaldıracak olan render sayesinde kataloglarınız için ayırdığınız zamandan ve paradan tasarruf edersiniz. ADeko’da alacağınız render üzerinde, yeni bir render almaya gerek kalmadan dilediğiniz ışık ayarlarını yapabilirsiniz. İstenirse V-Ray for Maya da plug-in olarak  takılabilir.

  Render kaliteleri ve programın maddi özellikleri ile ilgili detaylı bilgileri kendi sitelerinden edinebilirsiniz.

  Kategori:
  Makale

  Cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Mimari Medya