9. Avrupa Tasarım Ödülleri Sahiplerini Buldu

  8 sene önce yazıldı. Yazar:
  Abone Ol :  

  Avrupa Tasarım Organizasyonu tarafından bu yıl İstanbul’da düzenlenen, 9. Avrupa Tasarım Konferansı ve Ödülleri Töreni gerçekleştirildi.

  Etkinlikler kapsamında Avrupa’nın seçkin tasarımcıları İstanbul’da buluştu. Tüm gün süren konferansın ardından gerçekleştirilen ödül töreninde Avrupa Tasarım Ajansı Ödülü, “Best of Show” Ödülü ve Jüri Ödülü’nün yanı sıra 31 proje Altın Ödül, 61 proje Gümüş Ödül, 85 proje ise Bronz Ödül sahibi oldu. 

  9. Avrupa Tasarım Konferansı ve Ödülleri Töreni, Avrupa Tasarım Organizasyonu tarafından, İstanbul Tasarım Bienali ve Grafik Tasarımcılar Meslek Kuruluşu (GMK) işbirliğiyle, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi (MSGSÜ), İstanbul Kongre ve Ziyaretçi Bürosu ile TC Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın destekleriyle gerçekleştirildi. Avrupa Tasarım Ödülleri, daha önceki yıllarda Atina, Stockholm, Zürih, Rotterdam, Vilnius, Helsinki, Belgrad ve Köln’de düzenlenmişti.
  Büyük Ödüller
  2015 yılı Avrupa Tasarım Ajansı Ödülü, Moskova merkezli Ermolaev Bureau’ya takdim edildi. Avrupa Tasarım Ödülleri “Best of Show” ödülü Portekizli White Studio’nun, Porto için yaptığı yeni şehir kimliği çalışmasına verildi. White Studio ayrıca bu proje ile marka uygulaması kategorisinde Altın Ödül de kazandı. Avrupa Tasarım Ajansı Jüri Ödülü ise Hollandalı De Designpolitie’nin “What design can do” projesine takdim edildi. Aynı ödülü 9 yıl önce de alan De Designpolitie, Avrupa Tasarım Ödülleri tarihinde iki kez büyük ödüle layık görülen ilk şirket olma unvanına sahip.
  Kategori:
  Haber

  Cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Mimari Medya