51 Projenin Yarıştığı Yarışma Sonuçlandı!

  10 yıl önce yazıldı. Yazar:
  Abone Ol :  

  Antalya Büyükşehir Belediyesi ve Mimarlar Odası Antalya Şubesi’nce yeni bir Konyaaltısahili için düzenlenen ‘Antalya Büyükşehir Belediyesi Konyaaltı Sahili, Mimari ve Kıyı Düzenlemesi Fikir Projesi Yarışması’sonuçlandı.

  Yarışmada birinci olan proje, Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel ve Mimarlar Odası Antalya Şube Başkanı Osman Aydın ve yarışma jürisini temsilen Yard. Doç. Dr. Tahsin Yılmaz’ın katılımıyla Antalya Su ve Atıksu İdaresi (ASAT) Genel Müdürlüğü’nde düzenlenen toplantıyla açıklandı. Toplantıya Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Çetin Osman Budak, TMMOB’a bağlı odaların yöneticileri, Belediye Meclis üyeleri ve çok sayıda davetli katıldı.

  Toplantıda Başkan Türel, Konyaaltı sahilinin 6.2 kilometre uzunluğuyla dünyanın en uzun sahillerinden biri olduğunu belirterek, ”Antalya’nın marka değerini artıracak, marka şehir Antalya dediğimizde bunun içini dolduracak, bir kalite markası haline gelecek Konyaaltı sahilimize ne yapılacağı hususu fevkalade önemliydi” diye konuştu.

  51 PROJE YARIŞTI

  Antalya’da katılımcı yönetim anlayışının sonucu olarak Mimarlar Odası’yla işbirliği içinde Antalya’ya bir dünya projesi kazandırmak için göreve geldikleri gün çalışmalara başladıklarını kaydeden Türel, “Bu çalışmalar 6 ayımızı aldı. Proje yarışmamız 20 Eylül’de başladı, 1 Aralık tarihine kadar sürdü. 127 dosya talep edildi. Bu dosya alanlar içerisinde 51 tanesi projelerini jüriye taktim etti” dedi.

  Kategori:
  Haber

  Cevap yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Mimari Medya