3DPen İle Yapılan 10 Muhteşem Tasarım

  4 ay önce yazıldı. Yazar:

  Mimari görselleştirme teknikleri ile inanılmaz sunum tekniklerinden sıkça bahsediyoruz. Hatta hatırlarsanız geçenlerde ”sanal gerçeklik” konusundan bahsetmiştik. Şimdi de 3DPEN ya da Türkçe’siyle ”3 Boyutlu Kalem” ile yapılan güzel örneklemeleri inceleyeceğiz.

  3D Pen ülkemizde bir çok mağazada ve web sitesinde satışta. İlk çıktığı 6 sene öncesinde fiyatları cep yakarken. Şimdi ise şöyle örneklendireyim, fiyatları 6 yıl önce yaklaşık 350 tl’den başlayıp 750 tl’ye kadar çıkarken şu sıralar 100 TL ile 500 TL arası değişmektedir.

  6 yıl önce sadece alibexpress.com veya focalprice.com dan sipariş verebildiğiniz bu kalemler artık hepsiburada gibi sitelerde bir çok çeşidiyle mevcut.

  Kalem , plastik kökenli bir malzemenin elektrik ile ısıtılması mantığıyla çalışıyor. Siz çizdikçe havaya temas eden kısımları kısa bir süre içerisinde soğuyarak donuyor. Böylelikle istediğiniz formu havaya çizmiş oluyorsunuz.

  Şimdi lafı daha fazla uzatmadan 3dPen ile yapılan tasarımlardan güzel 10 örneği sizinle paylaşalım.

  PISA_IMAGE

  planeTUTpic

  HOT_AIR_BALLOON_IMAGE

  Golden-Gate-Bridge

  GOLDEN_TEMPLE_IMAGE
  Mimari tasarım yöntemleri ve araştırmaları için oldukça geniş bir kullanım alanı olduğunu da söylemeliyiz.

  Okullarda zorunlu ders olarak okutulması gerektiği kanısındayım aynı zamanda.3 boyutlu düşünme yeteneği başka türlü nasıl gelişebilir di?

  EIFFEL_TOWER_IMAGE

  Candle-holder

  BROOKLYN_BRIDGE_IMAGE

  ARC_DE_TRIOMPHE_IMAGE

  Kategori:
  Makale

  Cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir