3.Köprü 3 Yılda Yeşile Bürünecek!

  11 yıl önce yazıldı. Yazar:
  Abone Ol :  

  3.Köprü ve çevre yollarının 3 yıl içerisinde ağaçlandırılacağı öğrenildi..Proje için 492hektar alan kullanıldığını belirten Kara Yolları Genel Müdürü Cahit Turhan ,”Bu rakamın yaklaşık 3 katına karşılık gelen bin 400 hektar alanda 3 yıl içinde ağaçlandırma yapılacak” dedi.

  Turhan, Yavuz Sultan Selim Köprüsü ve bağlantı yollarının çevresinin ağaçlandırma işini firmanın yapacağını, buna yönelik olarak firma, Karayolları ve Orman Genel müdürlükleri arasında protokol imzalandığını kaydetti. Turhan, “Şu anda 500 hektarlık alan ağaç dikmeye hazır. Bu kış, ağaç dikim mevsiminde ağaçlandırmasını yapmayı planlıyoruz. Kalan bin hektarlık alanı 2014-2015 döneminde yerlerini hazırlayarak ağaçlandırmalarını yapacağız” diye konuştu.

  Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nün etrafındaki ağaçlandırılacak yerlere dikilecek ağaç sayısının belli olmadığına işaret eden Turhan, “Söz konusu bölgeye dikilecek uygun ağaç türleri, Orman ve Su İşleri Bakanlığı tarafından belirlenecek ve bu ağaçlar bize verilecek. ‘Buraya ardıç dikin, buraya kestane dikin, buraya çam dikin’ diyecekler. Ağaçların türlerine göre dikim alanları da birbirinden farklı. Bu nedenle biz sayı üzerinde çok fazla durmadık. Bölgenin ağaçlandırılmasında tutmadığı zaman ‘yenisini getir-dik’ diye garanti protokolü imzaladık” diye konuştu.

  3.Köprünün tanıtım görüntüleriyle ilgili aşağıdaki videoyuda izleyebilirsiniz.

  Kategori:
  Haber

  Cevap yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Mimari Medya